Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
YOLCU KARDEŞLER AVM (Manisa)

AKGÜN MAH. DOĞU CAD. NO:118
Manisa/Merkez

Telefon: (236) 238 94 56
Fax: (236) 238 94 76


ilyas.yolcu@hotmail.com

Yolcu Kardeşler AVM Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Yolcu

Haber Arşivime Ekle

Yakın zamanda bir e-ticaret yatırımı yapan ve bu alanda markalaşmak isteyen Yolcu Kardeşler AVM’nin Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Yolcu, bu yıl en büyük hedeflerinin kurumsallaşma sürecini tamamlamak olduğunu söyledi

Yolcu Kardeşler ticaret hayatına nasıl başladı? Mağazalaşma çalışmalarınızı anlatır mısınız? Hâlihazırda kaç şube ve kaç çalışanla, toplamda kaç metrekarede hizmet veriyorsunuz?
Ticarete 1991 yılında bakkal ve semt pazarı ile başladık. İlk mağazalaşma düşüncemiz 1990’ların sonunda başladı ve 2002 yılında Manisa merkezde ilk mağazamızı açtık. Şu an Manisa merkezde 9 şube ile hizmet veriyoruz. Şirketimize ait 9 şube ile 90 personel ve 3 bin metrekarelik satış alanı ile faaliyet gösteriyoruz.

Manisa dışında da mağazalaşma planınız var mı? Satın alma yaprak büyümeyi düşünüyor musunuz?
Manisa dışında mağaza açmayı şimdilik düşünmüyoruz. Şartlar uygun olduğu takdirde satın alma yaparak da il dışında şubeleşebiliriz.

Yakın zamanda bir e-ticaret yatırımı yaptınız. Nasıl gelişti, ne durumda, anlatır mısınız? Cironuzda nasıl bir etkisi olacağını düşünüyorsunuz? Bu alandaki hedefleriniz neler?
Gelişen teknolojinin ticarette oluşturduğu etki büyük ölçüde gıda sektörünü de etkisi altına aldı. Tüketicinin e-ticarete olan ilgisi, bizim bu projeyi hayata geçirmemizi hızlandırdı. Şu anda sanal market yolcudanalin.com çok yeni bir proje olmasına rağmen olumlu tepkiler alıyor. Umarım bu alanda da başarı bizimle olur. Bu projeyi şu anki yürüyen sistemimizden ayrı tutuyoruz. Uzun süreçli ve emek isteyen bir proje… Bu nedenle beklentimiz cirosal anlamda bir katkı değil, e-ticarette yolcudanalın.com’da markalaşmak.

Perakende dışında başka hangi alanlarda faaliyet gösteriyorsunuz?
Perakende mağazacılık bizim ana işimiz ama Manisa’da üzüm bağcılığının yaygın olması sebebiyle, bizim de ailemize ait üzüm bağlarımız mevcut.

Sektör açısından 2017’nin nasıl geçtiğini düşünüyorsunuz? 2018 yılı ile ilgili beklentileriniz ve öngörülerinizi öğrenebilir miyiz?
Büyüme oranlarımız geçtiğimiz yıl, bir önceki iki yıla nazaran çok iyi olmasa da, enflasyon oranlarından bir iki puan büyümeyi gerçekleştirdik. 2018 yılında beklentimiz mevcut performanslarımızı korumak, karlılığımızı artırmak ve yılı kazanım ile kapatmak.

Yolcu Kardeşler’in bu yılki hedefleri arasında neler var?
Şirketimizin bu yıl en büyük hedefi kurumsallaşma sürecini tamamlamak.


Özlem ELGÜN HARPUTLUOĞLU

04 Haziran 2018 Pazartesi
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"YOLCU KARDEŞLER AVM (Manisa)" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler