Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
İSTANBUL PERDER

TEM OTOYOLU KAVACIK KAVŞAĞI FORD PLAZA K:5 KAVACIK-BEYKOZ
İstanbul (Anadolu)/Beykoz

Telefon: + 90 216 425 36 41
Fax: + 90 216 425 36 48

www.istanbulperder.org.tr

info@istanbulperder.org.tr

Yerli Market Haftası sektörü buluşturdu

Haber Arşivime Ekle

İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, Yerli Market Haftası'nı değerlendirdi

İstanbul Perakendeciler Derneği’nin (İstanbul PERDER) Pin Grup işbirliği ile düzenlediği Yerli Market Haftası Fuarı’nda 3000’in üzerinde B2B ile görüşme rekoru kırıldı. İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, Yerli Market Haftası Fuarı’nda yerli zincir marketler ile Anadolu’daki küçük ve orta ölçekli tedarikçileri bir araya getirmeyi hedeflediklerini hatırlattı. 

Bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri fuarın tahminlerinin üzerinde ilgi ile karşılaştığını bildiren Ulu, şunları söyledi:

“Biz ülkemizin yerel firmalarının güçlenmesine, ürettiklerinin bizim kanalımızla İstanbul’daki tüketiciye ulaşmasına katkı sunmak istiyoruz. Yerli Market Haftası’nı da bu hedef doğrultusunda planladık ve üç yılda çok önemli mesafe aldığımızı görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu yıl fuara 70 firmamız katılım sağladı. Özellikle yerli firmalarımızın fuara ilgisi her geçen yıl daha da artıyor. 2 bin civarında B2B görüşme bekliyorduk; yoğun katılım ve ilgi ile sayı yüzde 50 artışla 3 binin üzerine çıktı. Sadece bu sonuç bile bize Yerli Market Haftası Fuarı’nın çok önemli bir boşluğu doldurduğunu gösteriyor. Fuardaki yoğun görüşme trafiğinin yaratacağı işbirliği fırsatlarının hem Anadolu’daki üreticimiz hem bizlerin hem de İstanbul’daki tüketicilerimiz için çok önemli katkıları olacağına inanıyorum.”  

Organizasyon sonrası İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu Ortakalan'a şu değerlendirmelerde bulundu:

"Emeği olan herkese, sponsorlarımıza, katılımcı firmalarımıza, Pin Grup'a, İstanbul PERDER Yönetim Kurulumuz'a ve dernek çalışanlarımıza, çalışma komisyonumuza, iki gün boyunca sektörün gelişimi adına çok fazla sayıda görüşme yapan üye firmalarımızın satın almacılarına teşekkür ederim.  Bizler birlikte güçlüyüz, ülkemizin bize ihtiyacı var. Bizler olmasak dün orada gördüğümüz pek çok firmanın gelişimini sürdürebilmesi imkansız hale gelir. Bu çerçevede sadece Yerli Market Haftası gibi özel etkinliklerde değil her zaman bir arada olmalı, iletişimimizi sürdürmeliyiz. Sektörümüze ve ülkemize şimdiden hayırlı, olumlu, kazançlı bir 2018 yılı dilerim".


12 Aralık 2017 Salı
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"İSTANBUL PERDER" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler