Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
ORTAKALAN

Bahariye Caddesi, Canan Sokak, No:33/5
İstanbul (Anadolu)/Kadıköy

Telefon: 216 418 00 99
Fax: 216 330 64 06

www.ortakalan.com.tr

bilgi@ortakalan.com.tr

Yerel Zincirler Raporu açıklandı

Haber Arşivime Ekle

Ortakalan, Ayrıntılı Yerel Zincirler Raporu’nun üçüncüsünü İstanbul Wow Convention Center’da açıkladı

31 Aralık 2010 ile 31 Aralık 2017 arasındaki 7 yıllık verileri ele alan Türkiye Yerel Zincirler Raporu'nun 2018 baskısı, Wow Convention Center'da gerçekleştirilen Perakende Geleceğe Bakıyor etkinliği ile sektörle buluşturuldu. 

Yerel Zincirler’in şube sayısı, satış alanı ve kasa sayıları ile personel sayılarındaki değişimi yıl bazında rakamlar ve grafiklerle açıklayan Ayrıntılı Yerel Zincirler Raporu, ayrıca ulusal ve discount kanalındaki marketleri de inceleyerek market tiplerine göre kıyaslamalı verileri 7 senelik zaman diliminde ele aldı. Ayrıntılı Yerel Zincirler Raporu üçüncü baskısı, 2017 yılının veri setinin güncellemelerini de içine alacak şekilde düzenlendi.

Türkiye Ayrıntılı Yerel Zincirler Raporu, Türkiye genelindeki değişimi ve bölgesel değişimleri incelemenin yanı sıra, alfabetik düzende tek tek tüm marketlerin değişimlerini de tek tek ortaya koyuyor.

Raporda ayrıca Yerel Zincirler'in birebir yöneticileriyle görüşülerek hazırlanan ve lojistik yatırım hedefi, ekipman yatırım hedefi, PL çalışmaları ve bu konudaki yatırım hedefleri, eğitim çalışmaları, yeni mağaza hedefi, perakende dışında farklı yatırımları ve yatırım hedeflerini inceleyen anketler de yer alıyor.


Rapor verileri, İstanbul Wow Convention Center’da gerçekleştirilen Perakende Geleceğe Bakıyor'un öğleden sonraki bölümünde Ortakalan Genel Yayın Yönetmeni Emre Durdu tarafından açıklandı. Sonrasında Türkiye Yerel Zincirler Raporu verilerinin ele alındığı ve sektör gündeminin konuşulduğu panelde Çelikkayalar AVM Genel Müdürü Ali Kaya, Özhan Marketler Zinciri Genel Müdürü İbrahim Özhan, Retail Türkiye Editörü Cengiz Çambel ve Yunus Marketler Zinciri Genel Müdürü Fatih Ayhan değerlendirmelerini katılımcılarla paylaştı. Raporların ele alındığı oturumların moderasyonu, Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Özen Perakende Grup Ticaret Başkanı Erdal Tüfekçi'nin engin sektör tecrübesi ve nokta atışı yönlendirmeleriyle her zamanki gibi tüm izleyicilerin de konuyu tartıştığı şekilde gerçekleştirildi.  Rapor verilerinin tartışıldığı oturumun sonunda Pin Grup Kurucusu Ergün Güler özel değerlendirme gerçekleştirdi. 


Bilgi notu: Perakende Geleceğe Bakıyor'a katılım göstermiş market zincirleri ve sponsor firmalarımızdan kendi belirledikleri birer yöneticinin Yerel Zincirler Raporu'nu Ortakalan'ın Bilgi Bankası bölümünden ücretsiz şekilde okuma hakkı bulunmaktadır. Bu hakların bir bölümü organizasyon öncesi ilgili yöneticilerin Ortakalan'daki üyelik maillerini tanımlanmış ve rapor okuma yetkisi aktive edilmiştir. Bu hakka sahip olan ancak raporu göremeyen değerli market zinciri katılımcısı ve sponsor firma yöneticilerinin bilgi@ortakalan.com.tr adresine konuyla ilgili mail atmasını rica ederiz. En kısa sürede raporu görme yetkisi aktive edilecektir.

Bu kriterler dışında olan ancak raporu incelemek isteyen takipçilerimizin, konuyla ilgili satın alma taleplerini bilgi@ortakalan.com.tr adresine ulaştırmasını veya Ortakalan yetkilileri ile temas kurmasını rica ederiz.

Yerel Zincirler Raporu için tıklayınız.


08 Ekim 2018 Pazartesi
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"ORTAKALAN" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler