Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
YAYLA BAKLİYAT

İSTANBUL YOLU 30.KM SARAY MAH. FATİH SULTAN MEHMET BULVARI NO: 327
Ankara/Kazan

Telefon: (312) 815 49 50
Fax: (312) 815 47 90

www.yaylabakliyat.com.tr

yayla@yaylabakliyat.com.tr

Yayla Agro Gıda Pazarlama Müdürü Faruk Ildır

Haber Arşivime Ekle

Yayla Agro Gıda Pazarlama Müdürü Faruk Ildır ile geride kalan yılı ve geleceğe dair hedefleri konuştuk

Geride bırakmakta olduğumuz yılı, bir önceki yılla da kıyaslayarak hem Yayla Agro açısından hem de sektör açısından değerlendirir misiniz?
Sektör açısından iyi bir yıl oldu ve Yayla Agro olarak hedeflerimize uygun olarak büyümemizi sürdürüyoruz. Yoğun Arge faaliyetlerimiz ile ürün gamımızı her geçen gün büyütüyoruz. Müşterilerimizi iş ortağımız olarak görerek tüm süreçlerimizi buna uygun şekilde yeniliyoruz. Bundan dolayı tüm çalıştığımız firmalara katma değerli, çalışması kolay ve güvenilir bir iş ortaklığı sunuyoruz.

Yayla Gurme Serisi’nin yanı sıra bu sene Yayla Gurme Fit Serisi ile farklı bir çizgide önemli bir yeniliği tüketicilere sundunuz. Bu tip Inovatif ürün gruplarına  tüketicinin ilgisi nasıl? Yayla Gurme ve Yayla Gurme Fit Serisi’nde geleceğe dair hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?
Ürünlerimiz çok kapsamlı Pazar araştırmaları ve Ar - Ge faaliyetleri sonucunda müşterilerimizin beğenisine sunuldu. Yeni ürünlerimiz tüketim ihtiyaçlarına uygun olduğu için müşteriler tarafından çok çabuk kabul görüyor ve tüketimi sürekli artıyor. Özellikle Gurme Fit serisinde geleneksel bulgurumuzu kurutulmuş sebze ve chia, kinoa gibi besleyici bakliyatlarla zenginleştirerek çok pratik ve lezzetli bir ürün serisi sunmamız müşteriler tarafından çok beğenildi ve ciddi talep görüyor. Yayla Gurme serimizdeki 30 farklı ürünle dünyadaki bu alandaki en geniş ürün gamını sunan şirketler arasında en üst sıralarda yer alıyoruz.


Bakliyatı genç kuşaklara sevdirmek adına Yayla Gurme ve Yayla Gurme Fit gibi yaratıcı ve yeni nesile uygun ürün çalışmalarının önemi hakkında neler söylemek istersiniz? Bu çerçevede bakliyatı geleceğe taşımak adına neler yapılması gerektiğini düşünüyorsunuz?
Sosyal medya hesaplarımızdan her ay yaklaşık 10 Milyon kullanıcıya erişerek bakliyat, pirinç ve bulgurun sağlık açısından faydalarını işliyoruz. Tüketiciler bu faydaları öğrendiğinde tüketim artarken daha sağlıklı ve bilinçli nesiller yetişmesine de katkı sağlamış oluyoruz. Topraktan gelen, katkı maddesi içermeyen doğal ürünlerimizin, satış noktaları tarafından da daha fazla iletişiminin yapılarak toplumun bilinçlendirilmesine daha fazla katkı yapılması faydalı olacaktır.

Yayla Agro’nun EDT pazarında da önemli yatırımları ve ağırlığı var. Bu alandaki çalışmalarınızla ilgili bilgi verir misiniz?
Otel, restoran, yemek firmaları, lokanta, kafe, yemekhane, eğitim kurumları, sağlık kurumları, ofisler gibi toplu tüketim noktalarında kaliteli, geniş ürün gamı ve zamanında teslimat ile hizmet vermekteyiz. Ürünlerimizi her zaman, aynı standartta müşterilerimize sunuyoruz.

Sektörde bir ilk olarak çuvallarımızın üstünde yer alan QR kod ile çuvaldaki ürünün en doğru pişirme yöntemini, ürünlerle alakalı teknik ve sağlık açısından faydaları ürün bazlı olarak web sitemizde müşterilerimize sunuyoruz. Tüm bakliyat ve pirinç ürünlerini istenilen spekt, ambalaj ve gramajda müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak müşterilerimize sunuyoruz.

Ürünlerimizi Türkiye Aşçılar Birliği (TAFED) ve Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) tavsiye etmektedir.

Yayla Agro, dış ticarette gerek Avrupa’daki yapılanma gerek önemli fuarların tamamına katılarak sektörde öncülük yapıyor. Bu konudaki çalışmalarınızı ve hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?
Sektörün nabzının tutulduğu yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda yer alıyoruz. Yenilikçi ürünlerimiz ve hizmet kalitemiz yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerimiz tarafından beğenilmektedir. Bu yüzden satış ve müşteri ağımız sürekli büyümektedir. Ülkemizi dış pazarlarda başarılı ile temsil etmekten memnuniyet duyuyoruz.

2018 yılı ilgili öngörülerinizi ve hedeflerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Yoğun Ar - Ge ve Pazar araştırmalarına devam ederek müşterilerimizin ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılamaya devam edeceğiz. Tüketicilerimizi bakliyat, pirinç ve bulgurun faydaları hakkında bilgilendirmeye devam ederek daha sağlıklı ve bilinçli nesiller için çalışmaya devam edeceğiz. 2018 ülkemiz için iyi bir yıl olmasını temenni ediyoruz.

Ortakalan Özel Haber

09 Kasım 2017 Perşembe
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"YAYLA BAKLİYAT" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler