Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
VİKİNG TEMİZLİK

K.O.S.B İZMİR, ANKARA ASFALTI, 26. KM, ANSIZCA KÖYÜ GİRİŞİ
İzmir/Kemalpaşa

Telefon: (232) 875 54 54
Fax: (232) 878 79 99

www.vikingtemizlik.com.tr

info@vikingtemizlik.com.tr

Viking Temizlik Satış Operasyon Müdürü Recep Yeniçeri

Haber Arşivime Ekle

Viking Temizlik Satış Operasyon Müdürü Recep Yeniçeri ile benzersiz özellikleri ve ambalajıyla ses getiren Viking Premium'u ve 2018 ile ilgili hedefleri konuştuk

Viking Temizlik 40’ıncı yılına çok hızlı giriş yaptı, bu yıl nasıl geçecek ?
Viking Temizlik olarak perakende kanal, ihracat, ev dışı tüketim ve özel üretimden oluşan 4 farklı satış merkezimiz toplamında 2017 yılını, sektörün çok üzerinde bir rakam olan %33 büyüme ile kapattık. 40.yılımız olan 2018 ‘e ise çok hızlı bir giriş yaptık.  İzmir’deki kutlama ve lansmanımızın hemen akabinde İstanbul’da düzenlediğimiz organizasyonda, perakende sektörüne yön veren market yetkilileri ile ayrıca bir araya geldik.

İstanbul’a verdiğiniz destek ve önemi görüyoruz, neler söylemek istersiniz ?
Yüzde 100 yerli sermayemizle sektörde uzun yıllardan beri tüketicilere kaliteli ürünler sunarak temizliği keyfe dönüştüren güçlü bir markayız. Dünyanın ve tüketici beklentilerinin hızla değiştiği bu ortamda, gelişmeye ve yeniliğe önem veren, çağdaş, müşteri ve tüketicilerin mutluluğuna odaklı bir şirket olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yerel marketlerle yakaladığımız sinerji ile 2018 de özellikle İstanbul’da ses getirici çalışmalara imza atacağız. Yarım asra yaklaşan Viking tecrübesini, İstanbul’da kurduğumuz güçlü satış ve saha ekibi ile tüm pazara aktarıyor olacağız. Bu anlamda perakendeciler, temizlik sektöründe değişen tüketici taleplerine hızlı ve doğru şekilde cevap verebilecek aksiyonları Viking Temizlik bünyesinde bulabilecekler.

Viking Temizlik’in lansmanını yaptığı Premium serisi ile birlikte ülke çapında önemli yeni hedefleri var. Bunlarla ilgili bilgi verir misiniz?
Viking Temizlik olarak yeni nesil teknoloji anlayışı, inovasyon, çevre ve insan sağlığı ekseninde yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan Viking Premium ürün serimiz, lansmanın ilk gününden itibaren büyük ses getirdi. Çok ciddi ArGe çalışmaları sonucunda ortaya çıkan Viking Premium temizlikte yepyeni bir dönemi aralayacak. Dünya standartlarında bir ilke imza atıyor olmak, bu anlamda gurur verici. Özellikle belirtmek isterim ki Marmara ve İstanbul özelinde yapılan yatırımlarla beraber İstanbul Perder’ in yanımızda olduğunu ve desteğini görmekte yaptığımız çalışmaların takdiri açısından bizim için çok anlamlıdır.
Viking Premium grubunun altındaki ürün çeşitleri ve özellikleriyle ilgili bilgi verir misiniz?
Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen üstün özelliklere sahip Premium serimiz Sıvı Bulaşık Deterjanı , Mutfak Sprey, Banyo Sprey, Çok Amaçlı Temizleyici ve WC Temizleyici ürünlerinden oluşmaktadır. Viking Premium ürünler fosfat, sülfat, paraben, klor, amonyak, hayvansal kaynaklı hammaddeler ve hiçbir toksik kimyasal maddeyi içermez. Ürünlerde kullanılan esanslar doğal özler içerir ve bu ürün grubunda yakalanması zor mükemmel yoğun ve eşsiz bir kokuya sahiptirler. Altını çizmek istediğim konu; yapılan araştırmalar gösteriyor ki Türk tüketicisi satın aldığı ürünlerin çevre ve insan dostu olması gerektiğini düşünüyor fakat aynı zamanda üstün performans beklentisi de var. İşte Viking Premium’u farklı kılan tam da bu.  ArGe departmanımızın titizlikle uzun süren çalışmalar sonucunda geliştirdiği Plant Power Technology, bitkisel kaynaklı hammaddelerin güçlendirilmesiyle elde edildi ve firmamız tarafından patenti alındı.


V-Label logosunun kullanımı ve Viking Temizlik’in hayvan haklarına gösterdiği özenle ilgili bilgi verir misiniz?
Biz Viking Temizlik olarak doğaya ve geleceğe sahip çıkmayı, bu hayatı beraber paylaştığımız hayvanların haklarına özen göstermeyi de bir misyon olarak görüyoruz. Bu konuda gösterdiğimiz samimi hassasiyet, ÇEVKO ve EBSO gibi birçok saygın kuruluş tarafından çevre ödülü almamızı sağladı. Premium serisinde yer alan ürünlerimiz de tamamen bu bilinç ekseninde tüketicilere sunulmaktadır. Ürünlerimiz hayvansal bileşen içermediği gibi hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Ürün etiketlerimizde kullandığımız V-Label logosu, Avrupa Vejetaryenler Birliği (EVU) tarafından geliştirilmiş global lisanslı tek semboldür.

Engelsiz Temizlik başlığı altında yapılan örnek uygulamayı anlatır mısınız?
Biz adımlarımızı atarken topluma ve insana karşı olan sorumluluklarımızın bilinciyle hareket ediyor, imza attığımız işlerde bu hassasiyeti rehber kabul ediyoruz. Bu noktadan hareketle 40.yılımızda , görme engelli vatandaşlarımız için dünyada ilk olan bir çalışma ortaya koyduk. Projenin amacı; görme engellilerin temizlikteki gözü olmak, kendi işlerini rahatlıkla yapabilmelerini sağlamak ve temizlikteki tüm engelleri ortadan kaldırmaktır.

Projenin temelini ürün etiketleri üzerinde yer alan QR kodlar oluşturuyor. Android ve iOS uyumlu ‘Viking Engelsiz Temizlik’ uygulaması aracılığıyla çalışan bu kodlar, görme engelli bireylerin ürün içerik ve kullanım talimatlarına sesli olarak ulaşabilmesini sağlıyor. Etiketin ön ve arka kısımlarının ayırt edilemediği durumlarda, uygulama arka etikette bulunan barkod üzerinden de gerekli bilgilere erişebiliyor. Uygulama aracılığıyla ürün ismi, gramajı, kullanım alanları, kullanım talimatları, dikkat edilmesi gereken hususlar ve çağrı merkezi bilgilerine ulaşım sağlıyor.  Bu uygulama, yanlış ürün kullanımı sonrası insan sağlığı için tehlikeli olabilecek ürünlerin yarattığı riski minimuma indiriyor. Hangi ürünün nasıl ve ne kadar kullanılması gerektiği bilgilerini, görme engelli vatandaşlarımızın ulaşabilmesini sağlayarak, hayatlarında bir alanı daha erişilebilir kılıyor.

Ortakalan Özel Haber

06 Şubat 2018 Salı
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"VİKİNG TEMİZLİK" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler