Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap

Ucuz et satan perakendeci sayısı 3'e çıktı

Haber Arşivime Ekle

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, BİM ve A101'e yeni bir marka daha eklendiğini söyledi

Dün, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nde Ankara'da "Tarıma Değer Katanlar Yarışması Ödül Töreni" gerçekleştirildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, burada yaptığı konuşmada ucuz et satışı yapacak market sayısını 2'den 3'e çıkarmak için yeni bir anlaşma daha yaptıklarını duyurdu.

Bu bilgi bakanlığın internet sitesinde de yer aldı ancak bakanlığın sitesinde ve Fakıbaba'nın konuşmasında anlaşma sağlanan markanın adı verilmedi.

Toplantının devamında Fakıbaba'dan görüş alan Sabah Gazetesi Muhabiri Betül Baş, bakanın bu markayı Migros olarak açıkladığını belirten bir haber yayınladı.

Sabah Gazetesi'nin haberini kaynak göstererek pek çok basın kuruluşu da A101 ve BİM'den sonra Migros'un da ucuz et satışına başlayacağını bugün duyurdu.

Yayın ilkelerimiz gereği haberin doğru olup olmadığını konunun taraflarına teyit ettirmek için Migros yetkililerinin yanı sıra Et ve Süt Kurumu yetkilileri ile de temasa geçtik. Bu konuyla ilgili Bakan Fakıbaba'nın açıklaması dışında şu anda başka bir açıklama hazırlanmadığı bildirildi. 

Migros'un KAP'taki sayfası ile Et ve Süt Kurumu'nun ihalelerle ilgili bilgi paylaştığı internet sitesindeki bölümleri de inceledik ancak oralara da henüz konuyla ilgili bilgilendirmeler yayınlanmış değil.

Sektör açısından önemli bir gelişme olduğu için şu ana kadar bilinen detaylarıyla paylaşıyoruz. Bu gelişmeyle ilgili muhataplar açıklama yayınlarsa bunları ayrıca duyuracağımızı da önemle belirtiyoruz.

15 Mayıs 2018 Salı
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
Diğer Haberler