Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
TÜRKİYE PERAKENDECİLER FEDERASYONU

BARBAROS MAH. MOR SÜMBÜL SOK. VARYAP MERIDIAN BUSINESS I BLOK NO: 1 K: 2 D: 30
İstanbul (Anadolu)/Ataşehir

Telefon: (216) 504 43 53
Fax: (216) 504 43 54

www.tpf.com.tr

info@tpf.com.tr

TPF Heyeti, Bakan Tüfenkci'yi ziyaret etti

Haber Arşivime Ekle

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Heyeti, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'yi ziyaret etti


Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) heyeti, Başkan Mustafa Altunbilek önderliğinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile bir araya geldi. Toplantıda, geçtiğimiz günlerde yayımlanan Sebze ve Meyvelerin Toptan ve Perakende Ticaretinde Uyulması Gereken Standart Uygulamalara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ hakkında görüş ve taleplerini sunan TPF heyeti, hayata geçirilmesi planlanan uygulamalarda sektördeki rekabet dengelerini değiştirmeyecek düzenlemelere gidilmesini önerdi.

Bakandan destek sözü 
Tebliğ ile birlikte gündeme gelen soğuk reyon uygulamasının marketlerde ciddi bir maliyet yükü oluşturacağını ifade eden TPF yetkilileri bu konuda Bakandan destek sözü aldı. Sebze ve meyvede fire oranlarının azaltılması için ambalajlamadan taşınmaya, depolamadan perakende satışa kadar belirli standartlar getirildiğini aktaran Tüfenkci, sadece marketleri değil, pazar yerlerini de bu kapsamda düzenlemek istediklerini kaydetti. Kurulacak gıda komiteleri ile sektör temsilcilerinin görüş ve talepleri doğrultusunda tebliğ üzerinde çalışılabileceğini ifade eden Tüfenkci, perakende satış yapan marketleri özellikle soğuk hava deposu konusunda desteklemeye hazır olduklarını dile getirdi.

Toplantıya Mustafa Altunbilek ile birlikte Ankara PERDER Başkanı Ahmet Karagöz, Başkan Yardımcısı Cengiz Bildirici, Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Gülhan, Erdal Artuk, Cevat Durmaz, Efe Soykan, üyelerden Osman Şekerci, Mürsel Güven, TPF Genel Koordinatörü Zafer Yayla, Makro Market Direktörü İdris Songör, Ankara PERDER Koordinatörü Derya Yener katıldı.
12 Ekim 2017 Perşembe
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"TÜRKİYE PERAKENDECİLER FEDERASYONU" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler