Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
TEKZEN

MERKEZ MAH. CENDERE CAD. NO: 30 BAB PLAZA
İstanbul (Avrupa)/Kağıthane

Telefon: 0212 660 10 11
Fax: 0212 572 80 40

www.tekzen.com.tr

info@tekzen.com.tr

Tekzen'in Merter Mağazası kapandı

Haber Arşivime Ekle

Yapı market sektörünün Türkiye’deki ilk örneği, 23 yıldır hizmet veren Merter mağazası Yap-İşlet-Devret anlaşması sona erdiği için faaliyetlerini sona erdirdi

Tekzen, 1995’ten bu yana aralıksız hizmet veren Merter’deki mağazasını kapattı. "Kendin Yap" sektörünün ülkemizdeki ilk örneği olan mağaza, Yap-İşlet-Devret (YİD) anlaşması sona erdiği için 27 Temmuz itibarıyla faaliyetine son verdi.  

Tekzen'in Merter mağazası, 23 yıl  önce bu yolculuğa çıkarken ilk kurduğu ve “Kendin Yap” sektörünün ülkemizdeki ilk örneği olmuştu. Tekzen, DIY (Do It Yourself - Kendin Yap) konsepti ile başladığı yolculuğa bugün Türkiye genelinde 59 ilde  137 mağazasıyla ve 3 bin çalışanıyla devam ediyor.

Romanya’da 2 ve KKTC’deki 1 mağazası ile sektöründe yurt dışına açılan ilk firma olan Tekzen, her ilde bir mağaza açma hedefi ile büyümeye devam ediyor.

Murat Gigin’in öncülüğüyle hayata geçti
Tekzen CEO’su Murat Gigin’in 1990’lı yılların başında Almanya seyahatlerinde gözlemlediği yapı marketlerinin bir benzerini Türkiye’de açma düşüncesi, Tekzen’in temellerini oluşturdu. O dönem için Türkiye’ye çok yabancı olan bu konseptin benimsenebileceğini öngören Murat Gigin, ilk yapı marketi fikrini de Türkiye’ye taşımış oldu. Bu vizyoner fikir bugün insanların evleri için kendi ihtiyaç ve zevklerine göre bir şeyler yapabileceklerinin ilk ışığını yaktı ve Türkiye’de “ev geliştirme perakendesinin” temellerini attı.

1995 yılında organize yapı market sektörünün öncüsü olarak Türk-Alman ortaklığıyla Götzen kuruldu. Tekfen Holding bünyesinde bulunan Belpa’nın Merter’deki 6 bin metrekarelik mağazası da bu amaçla yeniden düzenlendi. Alman ortağın 1998 yılında ayrılmasından sonra market, Murat Gigin’e devredilerek yüzde 100 yerli sermaye ile Tekzen adını aldı ve mobilyadan beyaz eşyaya, banyodan elektrikli ev aletlerine, bahçeden hırdavata, spor ve outdoor ürünlerine kadar çok geniş bir yelpazede ürünü tüketicilerine aynı çatı altında sunan mağaza konseptini Türkiye’de hayata geçirdi.

30 Temmuz 2018 Pazartesi
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"TEKZEN" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler