Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
TEKSÜT

HASANBEY MAH. KÖYÜ KÖYALTI SOK. NO: 14 / A
Balıkesir/Gönen

Telefon: (266) 762 12 32
Fax: (266) 762 11 97

www.teksut.com

bilgi@teksut.com

Teksüt, 20 yıldır ABD'ye süt ürünleri ihracat ediyor

Haber Arşivime Ekle

Amerika Birleşik Devletleri'ne ilk ihracatını 1997 yılında gerçekleştiren Teksüt, bu ihracatı kesintisiz olarak 20 yıldır sürdürmenin gururunu yaşıyor


Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri kuruluşlarından Teksüt, 2017 yılı itibarıyla ABD’ye süt ürünleri ihraç etmenin 20’nci yılını kutluyor. 1997 yılında, beyaz koyun peyniri ile başlayan ihracat, bugün Teksüt portföyünde yer alan 30’a yakın peynir çeşidinin her ay düzenli olarak gönderilmesiyle devam ediyor. 

Başta beyaz peynir olmak üzere kaşar peynir, krem peynir, labne, lor, sürülebilir beyaz peynir, koyun peyniri, üçgen peynir, süzme peynir, mozzarella, çubuk peynir, misket, hellim, tulum peyniri ve tereyağın yanı sıra Antep, Mihaliç, Çeçil, Dil, Çerkez, Otlu, Örgü gibi yöresel peynirler, yoğurt, kaymak ve ayran Teksüt markasıyla Amerikan sofralarına ulaşıyor. 

Teksüt, 20 yıldır New York’ta 
Teksüt ürünleri, başta New York ve çevresi olmak üzere ABD‘nin birçok şehir ve eyaletindeki çeşitli market, şarküteri ve etnik marketlerde satışa sunuluyor. 

Yüksek standartlı pazar
ABD’nin, gıda denetimi konusunda dünyanın en yüksek standartlara sahip ülkelerinden biri olduğunu hatırlatan Teksüt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık, ”Teksüt olarak zaten iş yapış anlayışı olarak sektördeki en yüksek kalite standartlarını benimsiyoruz. Bu anlayışımızla ABD pazarına ürünlerimizi ihraç etmek istedik. Yaptığımız başvuru ve çalışmaların meyvesini hemen ertesi yıl yani 1997’de aldık ve ilk ihracatımızı New York limanına gerçekleştirdik” diye konuştu. 

FDA onayı ile gerçekleşiyor
Cevdet Arınık, ABD’de gıda denetimini yürüten Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) yetkililerinin 2011 yılında Teksüt’e gelerek, yerinde denetleme yaptıklarını ve tam puan ile bu denetlemeyi geçtiklerini söyledi. Arınık, sahip oldukları uluslararası standardizasyon belgeleri uyarınca, Teksüt’teki uzman teknik kadroyla sürekli ve düzenli olarak analizler yaptıklarını ve bu sayede ABD ihracatının 20 yıldır sorunsuz ve kesintisiz şekilde devam ettiğini dile getirdi. 

İhracat coğrafyası geniş 
Teksüt, 2017 yılı itibarıyla toplam 9 ülkeye; Amerika Birleşik Devletleri, Libya, Kuveyt, Irak, Azerbaycan, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Kosova ve Tayvan’a süt ve süt ürünleri ihracatı gerçekleştiriyor. İhracat listesine bu yılın başında eklenen Tayvan ile birlikte Teksüt’ün ihracat yaptığı coğrafya – Balkanlardan Ortadoğu’ya, ABD’den Tayvan’a dek – ciddi şekilde genişlemiş oldu. 
16 Ağustos 2017 Çarşamba
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"TEKSÜT" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler