Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
TEKNOSA

BARBAROS MAH. MOR SÜMBÜL SOK. NO: 7/3F 1-18 NİDA KULE ATAŞEHİR GÜNEY 34746
İstanbul (Anadolu)/Ataşehir

Telefon: 0216 468 36 36
Fax: 0216 478 53 47

www.teknosa.com

bilgi@teknosa.com

Teknosa, Avrupa'ya müşteri odaklı perakende çağını anlattı

Haber Arşivime Ekle

Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, Berlin'de Avrupa teknoloji üreticilerinin ve perakendecilerinin liderlerini buluşturan European TCG Retail Summit etkinliğinde kesintisiz müşteri deneyimini anlattı


Teknosa’nın değişen tüketici davranışları ve ihtiyaçlarına göre şekillendirdiği ‘çoklu kanal’ stratejisi, Avrupa çapında örnek oldu. Almanya’nın başkenti Berlin’de 10-12 Nisan günleri arasında Avrupa’daki tüketici teknolojisi ürünleri sektörünün liderlerini bir araya getiren European TCG Retail Summit’e katılan Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, konuşmasında omnichannel (çoklu kanal) stratejisini ve müşteri odaklı perakende çağını anlattı. Gürcan, bu yıl 5’inci kez düzenlenen zirvenin kapanışında yaptığı konuşmada müşteri odaklı bir yapıya evrilen perakende sektöründe kesintisiz müşteri deneyimi sunmak için Teknosa’nın stratejisinden, gerçekleştirdiği yatırımlarından ve farklılaşan hizmetlerinden bahsetti.

Yeni dönemin en önemli başarı kriterinin müşterinin hikayesinde yer edinmek olduğuna dikkat çeken Gürcan, “Müşteri odaklılık perakende için çok yeni bir kavram değil. Ama teknolojinin baş döndürücü gelişimi ile müşteri odaklı olmak yepyeni bir boyut kazandı. Teknosa’da 5 milyondan fazla müşterinin verisine sahibiz. Müşterilerimizin tercihlerini, alışkanlıklarını ve alışveriş yolculuklarını teknolojinin sunduğu tüm imkanları seferber ederek analiz edip, yorumlamaya odaklanıyoruz. Her müşterinin bir hikayesi var. Bizim amacımız müşterilerimizin hikayeleri içinde doğru şekilde yer almak. Müşterilerin iç görülerinden yararlanarak performansımızı artırırken, içimizdeki yeni girişimlere de yön vermeyi hedefliyoruz” dedi.
 
İnternete danışmadan alışveriş yapan kalmayacak 
Gürcan, sözlerine şöyle devam etti: “Tüketiciler alışverişlerini farklı kanallar arasında yolculuk ederek tamamlıyor. İhtiyacı olan ürüne önce online’da bakıp, ardından mağazada uzmanlardan bilgi alıp, alışverişini online’da tamamlayan ya da önce mağazada deneyimleyip sonra internetten satın alan müşterilerimiz var. Kanallar iç içe geçmiş durumda. Mağazalarımız online siparişler için lojistik ve hizmet merkezi olurken, Teknosa.com tüm mağazalara açılan vitrinimiz haline geliyor. Son yaptığımız araştırmada her 100 müşterimizden 76’sı mağazalarımıza gelmeden önce internet sitemizi ziyaret ettiğini tespit etmiştik. Önümüzdeki 5 yıl içinde internette fikir edinmeden alışveriş yapan hiç kimse kalmayacağını düşünüyoruz. Satın alma alışkanlıklarına baktığımızda Türk halkı olarak bizler satın aldığımız ürüne hemen sahip olmak istiyoruz. Bu çerçevede Click&Collect, internet üzerinden sipariş verip mağazadan teslim alma, uygulamasını Türkiye’de ilk başlatan şirketlerden biriyiz. Bugün internet alışverişi yapan müşterilerimizin yüzde 30’u ürünleri mağazalardan teslim almayı tercih ediyor. Bu da çok önemli bir oran. Kültürel alışkanlıklarımızı ve müşterilerimizin davranışlarını göz önüne alarak omnichannel (çoklu kanal) modelinde derinleşmeye devam edeceğiz. Bu alanda Türkiye’deki perakendecilerin dünyaya model olma fırsatı olduğuna inanıyorum.”
16 Nisan 2018 Pazartesi
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"TEKNOSA" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler