Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap

Tavuk eti üretimi düştü

Haber Arşivime Ekle

Türkiye İstatistik Kurumu, kümes hayvancılığı istatistiklerini açıkladı


Tavuk yumurtası üretimi 1,5 milyar adet olarak gerçekleşti. Tavuk yumurtası üretimi nisanda bir önceki aya göre yüzde 6,2 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,2 arttı.

Aynı ayda kesilen tavuk sayısı 98 milyon, kesilen hindi sayısı ise 377 bin adet oldu. Kesilen tavuk sayısı nisanda bir önceki aya göre yüzde 5,7 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,1 artış kaydedildi. Nisan ayında kesilen hindi sayısında ise bir önceki aya göre yüzde 20,2, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,5 yükseliş gerçekleşti.

Bu dönemde tavuk eti üretimi 172 bin 746 ton, hindi eti üretimi ise 3 bin 655 ton olarak gerçekleşti.Tavuk eti üretimi nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 4 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,3 arttı. Nisan ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 13,7, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14,5 yükseldi.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,4 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,5 arttı.
14 Haziran 2017 Çarşamba
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
Diğer Haberler