Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
ŞOK (Ulusal-Discount)

KISIKLI MAHALLESİ, HANIMSETİ SOKAK, NO: 33
İstanbul (Anadolu)/Üsküdar

Telefon: 0850 221 11 00

www.sokmarket.com.trŞok’tan açıklama

Haber Arşivime Ekle

Şok Marketler Ticaret AŞ’nin Birleşme İşlemlerine İlişkin Bildirimi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayınlandı

Şok Marketler, şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Teközel Gıda’yı devralarak birleşme kararı aldı. Şok Marketler Yönetim Kurulunun kararına göre, birleşme Şok bünyesinde gerçekleşecek.

Şok Marketler Yönetim Kurulu’nun önceki gün yapılan (4 Aralık) toplantısında karar altına alınan hususlar, “%100 Bağlı Ortaklığımız olan Teközel Gıda Temizlik Sağlık Marka Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Şok Marketler Ticaret A.Ş.’nin Devralma Yoluyla Birleşmesi Hk.” başlığıyla Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer aldı. Açıklama şöyle:

“1. Şirketimizin, paylarının %100’üne sahip olduğu bağlı ortaklığımız Teközel Gıda Temizlik Sağlık Marka Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin; Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği’nin 13. maddesinde, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 155. maddesinde ve Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 17 ila 20. maddelerinde düzenlenen kolaylaştırılmış birleşme hükümleri uyarınca bütün aktif ve pasifleriyle devralınmak suretiyle şirketimiz bünyesinde birleşmesine karar verilmiştir.

Birleşmede, 30 Eylül’deki finansal tablolar esas alınacak
2. Birleşme işleminin, taraf şirketlerin 30/09/2018 tarihli finansal tabloları esas alınarak gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

3. Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği’nin 13. Maddesi uyarınca, birleşme işleminin “Kolaylaştırılmış Usulde Birleşme” yöntemiyle gerçekleştirilecek olması nedeniyle, Türk Ticaret Kanunu’nun 147. maddesi ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği’nin 13/2 maddesinde yer alan Birleşme Raporu ile, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği’nin 13/2 maddesinde yer alan Bağımsız Denetim Raporu’nun hazırlanmamasına karar verilmiştir.

4. Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği’nin 13/2 maddesi uyarınca birleşme işlemi ile birleşme sözleşmesinin genel kurul onayına sunulmaksızın yönetim kurulu kararı ile onaylanmasına karar verilmiştir.

5. Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23.1 sayılı “Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği”nin 12/e maddesi uyarınca pay sahiplerimiz açısından “Ayrılma Hakkı” doğmamaktadır.

6. Birleşme nedeniyle Şirketimiz sermayesinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

7. Bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği uyarınca duyuru metni, birleşme sözleşmesi ve Tebliğin öngördüğü birleşme işlemine ilişkin başvurularda gerekli diğer bilgi ve belgelerin hazırlanarak Sermaye Piyasası Kurulu’na onay için başvurulmasına karar verilmiştir.

8. Birleşme Sözleşmesinin Yönetim Kurulu tarafından onaylanması ve imzalanmasını müteakip birleşme işleminin onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli başvuruların yapılmasına karar verilmiştir.

Kamunun bilgisine sunarız.”

06 Aralık 2018 Perşembe
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"ŞOK (Ulusal-Discount)" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler