Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
SNOWY ULU KARDEŞLER (İstanbul)

ORUÇ REİS MAH. VADİ CAD. İSTANBUL TİCARET SARAYI BİNA NO: 108 KAT:7 No: 452-461 GİYİMKENT
İstanbul (Avrupa)/Esenler

Telefon: (212) 295 36 01
Fax: (212) 295 36 09

snowymarket.com

iletisim@snowymarket.com

Snowy Ulu Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulu

Haber Arşivime Ekle

Bu sene, 31'inci yılını kutlayan Snowy Ulu Kardeşler'deki güncel gelişmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulu ile konuştuk

Snowy Ulu Kardeşler adına sene başında belirlediğiniz hedefler doğrultusunda 2016 yılını değerlendirir misiniz?
2016 yılı hedeflerimizi, 2016 yılının gidişatına göre hareket edeceğimizi belirlemiştik. Çünkü 2015 yılı göstergeleri hiç de iç açıcı olmayıp; aynı sürecin 2016 yılında da süreceğini bekliyorduk ve beklediğimizden de kötü bir yıl gerçekleştirdik. Türkiye’de 15 Temmuz darbe süreci terörün zirve boyuta ulaşması, dövizdeki istikrarsızlık, Irak ve Suriye gibi komşu ülkelerdeki olumsuzluklar Türkiye ekonomisini ciddi bir şekilde etkiledi ve bundan da en çok bizim perakende sektörümüz yara aldı. Bu nedenle biz de firma olarak mevcudumuzu koruyarak bu yılı atlatmayı düşündük. Ve şükürler olsun ki 2016 yılını kazasız bir şekilde atlatmayı başardık. 2016 yılında perakende sektörü de genel anlamda çok büyüdü diyemeyiz. Türkiye ekonomisindeki olumsuzluklar nedeniyle sektörde birçok oyuncu, ya kepenk kapatmak ya devretmek ya da sektörden çekilmek zorunda kaldı.

31’inci yılını kutlayan sektörün en köklü markalarından  Snowy Ulu Kardeşler’in bu devamlılığı sağlamasındaki başlıca etkenler nelerdir?
Firma olarak her zaman istikrardan yana olduk. Her ay bir şube açabilme gücümüz olmasına rağmen sahaya ve tedarikçilerimize, en önemlisi de müşterilerimize güven verebilme ve mahcup olmama adına mevcut düzenimizi korumayı amaçladık. Sağlıklı sürdürülebilir ticaretten yana olduğumuzu buradan bir kez daha vurgulamak isterim.

Müşteri sadakati adına yaptığınız çalışmalarla ilgili bilgi verir misiniz?
Sektörde 31 yıl ayakta durabilmek ve bu günlere kadar gelebilmek çok kolay olmasa gerek. Birçok şubemizde müşterilerimiz bizi ismimizle çok iyi tanır. Çünkü bu işte gerçek patronun müşteriler olduğuna inanıyoruz. Bunun yanı sıra avantajlarından faydalandırdığımız Snowy Hesaplı Kart uygulamamızı hassasiyetle sürdürüyoruz. Hesaplı Kart ile zaman zaman uygun ve ilginç kampanyalar uyguluyor ve bu kampanyalardan müşterilerimizi yararlanmalarını sağlıyoruz. Ve bizim en önemli hizmetlerimizden birisi olan “evinizden alıp, evinize bırakıyoruz” sloganımız gereği servis hizmetlerimizle de güçlü hizmet veriyoruz.

Snowy Ulu Kardeşler, sosyal sorumluluk çalışmalarında da son derece aktif bir perakende markası. 2016 yılında öne çıkan çalışmalarla ilgili detayları paylaşabilir misiniz?
Firmamız kurulduğu bu yana sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek olmuş ve içinde yer almıştır. Bunları sıralayacak olursak; çevremizdeki okullarla işbirliği, halk eğitim müdürlükleriyle ortak projeler, ilçe belediyelerin sağlık müdürleri ile gıda hijyenliği ilgili ortak projeler, spor müsabakaları, TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) plastik kapak toplama projesi, 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda Down Sendromu Derneği adına "Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum" kampanyasında 60 gencin eğitimi için yardımseverlik koşusu, Engelsiz Yaşam Vakfı ile Engelsizsiniz projesi vs. gibi birçok sosyal sorumluluk projelerine katılmaktan çok memnuniyet duyuyoruz.

Snowy Ulu Kardeşler’in “eğitim” başlığı altındaki çalışmalarıyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Ayrıca genel olarak sektördeki kalifiye insan kaynağının önemine dair düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?
Sektörün acı gerçeklerinden biri olan kalifiye eleman bulmakta zorlanmaktadır. Bu nedenle çalışanlarımızla daha çok eğitim programlarına katılma ya da kendi bünyemizde bu eğitim programlarını sürdürme zorunluluğu ortaya çıkıyor. Sektörün kendi zorlukları maalesef bu sorunu büyütüyor. Mesai saatlerimizin uzun olması, hafta sonu tatillerinin olmayışı, dini ve milli bayramlarda çalışma zorunluluğumuz gibi nedenler bizi bu zorluklara itiyor.

Ben aynı zamanda İstanbul Perakendeciler Derneği başkanlığı görevini yürütmekteyim. Derneğimizde tüm çalışanlarımız için farklı kategorilere hitap eden sürekli eğitim vermekteyiz. Mesleki liselerde ve en azından 2 yıllık yüksekokullarda perakende sınıfları oluşturulması bir nebze de olsa bize katkı sağlayacaktır.

Snowy Ulu Kardeşler’in sanal market tarafındaki yatırımları ve bu konuyla ilgili geleceğe dair düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?
Perakende sektörünün internet üzerinde satışta ciddi yol kat ettiğini ve bu pazarın giderek büyüyeceğine inanıyoruz. Dolayısıyla tüm yatırımlarımızı buna göre planlamak gerekiyor. Biz de bu doğrultuda alt yapımızı hazırladık. Şu anda sanal market uygulamamızı devreye soktuk. Bizdeki sanal market pazarının gittikçe büyüdüğünü görmekteyiz.

Snowy Ulu Kardeşler Ulutat markası altındaki ürün grupları, bu markadaki ürünlerin performansı ve özel marka konusundaki geleceğe dair yatırım hedeflerinizle ilgili bilgi alabilir miyiz?
Son 6-7 yıldır kendi markamız olan Ulutat markası adı altında; bakliyat, süt ürünleri, şarküteri ürünleri, et ürünleri, tatlı çeşitleri gibi birçok kategoride markamızı büyütmek istiyoruz. Buradaki en önemli faktörün güvenilir bir marka olduğunun müşteri tarafından kabulüdür. Şu anda memnunuz ve Ulutat markamızı yatırımlarımızla büyütmek istiyoruz.

2017 yılıyla ilgili yatırım planları ve genel olarak önümüzdeki yılla ilgili sektör adına beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?
Perakende sektörünün zorlukları gereği ve Türkiye ekonomisi bu istikrarsızlık sürece maliyetlerin artması ve karlılıkların rekabetten kaynaklı düşmesi nedeniyle Türkiye’de ileriye dönük plan yapmak çok zorlaştı. Ancak biz Snowy Ulu Kardeşler olarak alt yapımızın güçlü olmasından ötürü her zaman mağaza açmaya devirler almaya açık olduğumuzu buradan ifade etmek isterim. Ancak bu yıl şu kadar şube açacağız demekle de kendimizi imtina ederim. Bu nedenle 2017 yılının sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum. Tüm sektör oyuncularımıza da başarılı diliyorum.


Ortakalan Özel Haber

16 Aralık 2016 Cuma
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"SNOWY ULU KARDEŞLER (İstanbul)" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler