Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
SIGNIFY TÜRKİYE

SARAY MAHALLESİ, DR. ADNAN BÜYÜKDENİZ CADDESİ, NO:13 34768
İstanbul (Anadolu)/Ümraniye

Telefon: (216) 636 15 00
Fax: (216) 636 18 89

www.signify.com/tr-tr

philips.aydinlatma@philips.com

Signify’dan dünyanın en büyük LED sera aydınlatması

Haber Arşivime Ekle

Signify, 100 adet futbol sahası büyüklüğündeki, dünyanın en büyük LED sera aydınlatma projesi için Agro-Inwest’le anlaşma imzaladı

Aydınlatmada dünya lideri Signify (Euronext: LIGHT) Rusya’nın en modern ve hızlı büyüyen taze sebze yetiştiriciliği şirketlerinden biri olan Agro-Inwest’in domates sera alanını 25 hektardan 68,5 hektara çıkarmak istediğini duyurdu. Aydınlatması yapılacak sera alanı, 100 futbol sahası büyüklüğünde.

2017 yılında Signify ve Agro-Inwest dünyanın en büyük LED sera aydınlatma projesine imza atmıştı. Hasatta kısa sürede elde edilen başarılı sonuçlar şirketin domates üretimi için Philips GreenPower LED üst aydınlatma ve Philips Green Power LED ara aydınlatma sistemlerine yatırım yapmasında itici güç oldu. Projenin boyutu ise Signify’ın sera aydınlatma sistemlerindeki liderliğini kanıtlıyor.

Konuyla ilgili yorum yapan Signify’ın Sera Ayrınlatma İş Kolu Yöneticisi Udo van Slooten, “Rusya’da yerel olarak yetiştirilmiş sebze ve meyvelere olan talep gittikçe artıyor. Agro-Inwest de bu artışı LED aydınlatma sayesinde üretim ölçeğini genişleterek karşılıyor. Ortaklığımız büyük bir başarı sağladı. Biz de yakaladığımız bu başarının devamlılığı için ürün kalitesini ve öngörülebilirliğini arttırırken aynı zamanda üretim maliyetini düşürerek şirketin büyümesine yardımcı olmaktan çok memnunuz” dedi. 

Agro-Inwest, Philips LED sera aydınlatma sistemi ile donatılmış olan 25 hektarlık domates sera alanında şimdiden mükemmel sonuçlar elde etmiş durumda. Agro-Inwest Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Direktörü Irina Mashkova; “Philips LED aydınlatma kullandığımız enerjiden neredeyse yüzde 50 oranında tasarruf etmemizi sağlarken aynı zamanda büyümede öngörülebilirliği, mamulün görünüşünü ve hasadı iyileştirdi. Bu proje için yaptığımız masrafları iki ile dört yıl içerisinde telafi etmiş olacağız. Yatırım karlılığı bakımından çok çekici. Ayrıca Signify da bizim kazancımızı tahmin etmede büyük bir doğruluk payına sahip olduğu için gelecekte elde edeceğimiz sonuçlara doğru güvenle ilerliyoruz. Geleceğin LED’de olduğunun farkındayız ve Signify da bu bağlamda ne kadar güvenilir ve konuya hâkim bir ortak olduğunu kanıtlamış oldu” diye konuştu.

Signify, 16 Mayıs itibarıyla Philips Aydınlatma şirketinin yeni adı oldu. Şirket, Ocak 2019’a kadar Philips Lighting Aydınlatma Tic. AŞ ticari unvanını taşımaya devam edecek. 

13 Haziran 2018 Çarşamba
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"SIGNIFY TÜRKİYE" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler