Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
SEYİDOĞLU

HADIMKÖY MAHALLESİ, ÜRGÜPLÜ CADDESİ, NO:44
İstanbul (Avrupa)/Arnavutköy

Telefon: (212) 771 19 20
Fax: (212) 771 39 73

www.seyidoglugida.com.tr/

info@seyidoglugida.com

Seyidoğlu Gıda Anuga ile yeni pazarlara açılacak

Haber Arşivime Ekle

Dünyanın en büyük gıda fuarı olarak gösterilen Anuga Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarına katılan Seyidoğlu Gıda, uluslararası satın almacılarla yoğun görüşmeler yürüttü


Fuarın ihracat atağı başlatan ve yeni pazarlara açılmayı hedefleyen Seyidoğlu Gıda için önemli olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Mehmet Göksu, “SYD Grup olarak şu anda 4 markamızla 25 ülkeye ihracat yapmaktayız. İhracattaki payımızı daha fazla artırmak ve 2018 yılında 35 ülkeye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda dünya genelindeki tüm önemli gıda fuarlarına katılmaya çalışıyoruz. Anuga Fuarında da Grek Avrupa gerekse de Ortadoğu’lu ülkelerinden satın almacılara ürünlerimizi tanıtarak ciddi bağlantılar kurduk” dedi.

Almanya'nın Köln kentinde dün başlayan ve dünyanın en büyük gıda fuarı olarak gösterilen Anuga Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı'na katılan Seyidoğlu Gıda standı katılımcılardan büyük ilgi gördü. Seyidoğlu Gıda A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Göksu, satın almacıların stantlarına gösterilen yoğun ilgiden dolayı memnun olduklarını söyledi. Seyidoğlu Gıdanın helva reçel üretimiyle başladığı sanayicilik hayatında şu anda 400 civarında ürün çeşidine ulaştığı bilgisini veren Göksu, “Ekim ayı itibariyle inşaatına başladığımız yeni fabrikamız ile 8 bin metre kare olan fabrika alanımızı 16 bin metre kareye yani iki katına çıkarıyoruz. Özellikle ihracattaki payımızın artması ve yeni ürün çeşitleri ile ek üretim kapasitesine ihtiyaç duyduk. Bu yatırımla metrekare olarak yüzde 100 büyürken cirosal ve Pazar anlamında da aynı büyüme oranına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu anlamda fuarlar ve dış Pazar etkinlikleri bizim önceliğimiz olacak. Geleneksel ürünlerin yanısıra inovatif yeni ürünlerimizi de satın almacıların beğenisine sunduk. Çok verimli bağlantılar yakaladık” diye konuştu.

Seyidoğlu Gıda’nın sahip olduğu makine parkuru ve Üretim kapasitesi bakımından Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri arasında ilk 3 içinde yer aldığını ifade eden Göksu, iç pazarda elde ettikleri başarıyı global pazarlara da taşıyacaklarını söyledi. 
11 Ekim 2017 Çarşamba
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"SEYİDOĞLU" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler