Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
RAFYAP DİZAYN

SELİMPAŞA MAH. SANAYİ BÖLGESİ 6057. SOKAK NO: 5
İstanbul (Avrupa)/Silivri

Telefon: (212) 855 03 61
Fax: (212) 855 61 51

www.rafyapdizayn.com.tr

info@rafyapdizayn.com.tr

Rafyap Dizayn Genel Müdürü Ferşat Aksoy

Haber Arşivime Ekle

Rafyap Dizayn Genel Müdürü Ferşat Aksoy ile yeni tesis yatırımını ve geleceğe dair hedefleri konuştuk

Rafyap Dizayn ile ilgili genel bir bilgilendirme ile başlayalım sohbetimize…
Rafyap, 2010 yılında yılında Market Ekipmanları alanında deneyimli bir ekip tarafından kurulmuş genç ve dinamik bir firma. 6 yıldır müşteri odaklılık, değişim ve verimlilik ilkelerini şirket felsefesi olarak benimseyerek, perakendeciler başta olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz her alandaki müşterilerimize, en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. ISO 9001 ve TSEK standartlarında üretimimiz ile anahtar teslim projelere imza atıyoruz. Sektörün aradığı çözümleri hem fiyat – performans dengesinde en iyi şartlarda sağlıyoruz hem de bunu yaparken onların istekleri doğrultusunda butik çözümler geliştiriyoruz. Rafyap Dizayn’ı öne çıkaran unsurları; samimiyet, güleryüz, her koşulda ve her zaman müşterilerinin isteklerine en hızlı şekilde cevap verebilecek şekilde hazır olan dinamik bir ekip ve kalitesine oranla fiyatıyla sektörü mutlu etmek olarak sıralayabiliriz.

Rafyap Dizayn’ın ürün portföyünde hangi kategoriler yer alıyor?
Perakendecinin ekipman anlamında istediği çözümleri, gerek kendi üretimimiz gerek iş ortaklarımızla sunmaktayız. Mağaza, market ve depo raf sistemlerinin yanı sıra ahşap dekorasyon uygulamaları, sepet ve aksesuar grubu, kasa altı turnikeler, servis arabaları ve el sepetleri, banko ve vitrin grubu, soyunma ve dosya dolapları müşterilerimize servis verdiğimiz diğer ürün kategorileridir.

Yakın zamanda önemli bir tesis yatırımı gerçekleştirildi. Bu konuyla ilgili bilgi verir misiniz?
Selimpaşa’daki 5 bin metrekare kapalı alana sahip yeni tesisimizde, Roll Forming başta olmak üzere yeni makine hatlarımızla bugüne kadar sağladığımız müşteri memnuniyetini daha da üst seviyeye çıkarmış olduk. Yeni yatırımla birlikte özellikle daha geniş metrekarede üretim gerektiren depo raf sistemleri alanında etkinliğimizi de birkaç seviye yukarı taşıyacağız.

Rafyap Dizayn’ın çalışma sisteminden bahseder misiniz?
Bir firmayla görüşmelerimize başladığımızda, CAD tabanlı programlarda 3 boyutlu şekilde projenin ayrıntılarının ve son halinin nasıl olacağını gösteriyoruz. Bu 3 boyutlu proje üzerinden müşterinin özel isteklerini belirliyoruz, öneriler sunuyoruz. Satış desteklemeyi sağlayan yan ürün gruplarında, gıda, kozmetik veya yapı market gibi farklı alanlardaki perakendecilere, kendi alanlarındaki ürünlerin yapısına uygun en doğru önerileri sunuyoruz ve uyguluyoruz. Çalışma sistemimizin esasları en uygun çözümleri en doğru fiyatla sunmak ve müşterinin talep ettiği zamanda teslim etmektir.

Selimpaşa’da yer alan fabrika dışında yönetimsel yapılanma nasıl?
Üretim tesisimiz Selimpaşa’da ancak satış ofisi ve showroom yapılanmamızı İstoç’da oluşturuyoruz. Bu şekilde İstanbul’daki müşterilerimizin bize ulaşması ve bizim ulaşmamız açısından daha verimli bir ortam yaratmış oluyoruz. Ayrıca hali hazırda Trabzon’da satış ofisimiz ve ‘showroom’umuz bulunuyor. Diğer bölgelerde de yaygınlığımızı artırmak adına Türkiye genelinde iş ortağı anlayışıyla çalışacağımız bayilikler oluşturmak için başvuruları değerlendirmeye devam ediyoruz.

Dış ticaretteki çalışmalarınızdan ve hedeflerinizden bahseder misiniz?
Dış ticarette çok etkin bir firmayız. Üretimimizin yüzde 60’ını ihraç ediyoruz. Doğu ve Orta Avrupa, Kuzey ve Orta Afrika, Orta Doğu, Kafkasya ve Orta Asya ihracat yaptığımız başlıca bölgeler. İki ay içinde Gürcistan’da bir showroom açmayı planlıyoruz. Önümüzdeki günlerde Nijerya ve Fas’da sektör fuarlarına katılım göstereceğiz. Ayrıca sektörün en büyük fuarı olan Almanya Düsseldorf’taki Euro Shop Fuarı’nda da standımız olacak. İhracattaki etkinliğimizi artırmayı hedefliyoruz. Oradaki amacımız sürdürülebilir, düzenli bir satış performansını sağlamak. Dış ticarette etkin olan firmaların genel problemi özellikle Avrupa dışında kalan bölgelerde satış kanallarının düzensiz yapısı nedeniyle bazı aylarda çok yüksek satış yaparken bazı aylarda bunun düşmesidir. Biz bunu aşmak adına daha sağlam ve sürdürülebilir bağlantılar ve kanallarla bir sistem oluşturma yönünde önemli adımlar atıyoruz.

Perakendecilere iletmek istediğiniz mesajlar nelerdir?
Rafyap 6 yıllık geçmişine karşın ekip olarak deneyimli, dinamik, işinin hakkını vererek yapan bir firmadır. Perakendecilerin bütçelerini zorlamayan çözümleri, en iyi şartlarda sunuyoruz. Yükselme ve büyüme hedeflerimiz doğrultusunda müşterilerimize güven vermek, sürekli firmamıza artı değer katmak adına her bir projemizde, iş ortağımız olarak gördüğümüz perakendecilerin memnun olması için üstün gayret gösteriyoruz. Perakende sektörü, son yıllarda ekipman kullanımı konusunda daha hassas. Yerel perakendecilerimizin de projelerine baktığımızda örneğin ahşap kullanımı ve satış destekleme ürünleri gibi gruplarda yeniliklere geçmiş yıllardan daha açık olduklarını, mağazanın ferah ve alışveriş rahatlığı sağlayacak şekilde olmasına özel önem gösterdiklerini görmekteyiz. Biz de yeni trendler doğrultusunda onlara en iyi hizmeti sunmaya talibiz.

Gelecekle ilgili hedefler ne yönde?
Şu anda sadece tesisleşme değil kurumsallaşma ve tanıtım anlamında da yeni bir yapılanma dönemindeyiz. 2023 yılında Türkiye’nin bu alandaki en büyük 5 firması arasına girmeyi hedefliyoruz. Bu hedefle ilgili tesis ve insan kaynağı yatırımlarımız sürecek.

Ortakalan Özel Haber

23 Aralık 2016 Cuma
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"RAFYAP DİZAYN" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler