Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
ORTAKALAN

Bahariye Caddesi, Canan Sokak, No:33/5
İstanbul (Anadolu)/Kadıköy

Telefon: 216 418 00 99
Fax: 216 330 64 06

www.ortakalan.com.tr

bilgi@ortakalan.com.tr

Perakende Ortakalan ile geleceğini konuştu

Haber Arşivime Ekle

Market Ekipman ve Teknolojileri Konferansı ile Türkiye Yerel Zincirler Raporu'nun tanıtımı, dün WOW Convention Center’da gerçekleştirildi

Ortakalan, Türkiye Yerel Zincirler Raporu’nun sonuçlarıyla perakende sektörünün dününe ve yarınına ışık tutan “Perakende Geleceğe Bakıyor”un ikincisini, 12 Eylül’de WOW Convention Center’da ulusal ölçekte gerçekleştirdi.  ‘’Teknik Kadro Buluşuyor’’ sloganıyla gerçekleştirilen Market Ekipman ve Teknolojileri Konferansı’nın ikincisi de, Türkiye Yerel Zincirler Raporu’nun değerlendirilmesi öncesinde sahne aldı.

Her iki organizasyona da Türkiye çapında zincir market yöneticileri yoğun katılım gösterdi. Geçtiğimiz yıl, 300 kişilik katılım hedefiyle yola çıkan ve gün sonunda 389 kişilik katılım alınan organizasyonda bu sene 400 kişilik katılım hedefi belirlenmişti. Organizasyona ise bu sene ise gün boyunca 467 sektör temsilcisi katılım gösterdi ve geçtiğimiz sene olduğu gibi yine hedef katılımcı rakamının üzerine çıkıldı.  

Market Ekipman ve Teknolojileri Konferansı'nın açılış konuşmasını İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu yaptı.

Rekabetin gittikçe zorlaştığı günümüzde, perakendenin verimliliği sağlamak adına en önemli gündem maddelerinden birinin teknoloji haline geldiğini belirten Ulu, bu alandaki özel yayınları, katalog çalışmaları ve Market Ekipmanları ve Teknolojileri sektörünü özel olarak ele alan konferansları perakendecilerle buluşturması nedeniyle Ortakalan'ın çok önemli bir misyonu yerine getirdiğini söyledi.

İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu ayrıca yerel zincirlerin gelişimi ve geldiği noktayı ölçülebilir ve karşılaştırmalı verilerle anlatan ve bu veriler ışığında geleceğe dair hedefler belirlenmesine ışık tutan Türkiye Yerel Zincirler Raporu'nu sektörle buluşturduğu için Ortakalan Ekibi'ni tebrik etti.

Ramazan Ulu'nun açılış konuşmasının ardından Market Ekipmanları ve Teknoloji Konferansı'nın sunumlarına geçildi. Organizasyon katılımcıları ayrıca gün boyunca katılımcı firmaların standlarında yeni teknolojileri de inceleme fırsatı buldu. Geçtiğimiz yıl, 24 firmanın standının olduğu ekipman ve teknoloji alanında bu yıl firma sayısı 33'e yükseldi.

Perakende Geleceğe Bakıyor'un akşam bölümünde ise Ortakalan Editörü Emre Durdu tarafından Türkiye Yerel Zincirler Raporu'nun yeni baskısında yer alan verilerin sektöre açıklanmasının ardından Moderatörlüğü İstanbul PERDER Kurucu Başkanı Erdal Tüfekçi tarafından gerçekleştirilen "Perakende Geleceğe Nasıl Bakıyor?" başlıklı oturum gerçekleştirildi.

Oturumda Makro Market Grup Şirketler Başkanı Şeref Songör, Happy Center Genel Müdürü Yavuz Altun ve Onur Market İcra Kurulu Başkanı Cemal Özen perakendeci gözüyle verileri değerlendirdi ve sektörün geleceğine dair öngörülerini paylaştı. Oturum boyunca katılımcıların tartışılan her maddeyle ilgili soruları alındı ve değerlendirmeler tüm katılımcılarla birlikte interaktif şekilde gerçekleştirildi.


Market Ekipmanları ve Teknolojileri Konferansı'nın ayrıntıları için tıklayınız.

Perakende Gelece Nasıl Bakıyor? oturumunun ayrıntıları için tıklayınız.


13 Eylül 2017 Çarşamba
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"ORTAKALAN" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler