Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
NURDİL

1. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TÜRKİSTAN CAD. NO: 9
Ankara/Sincan

Telefon: (312) 267 02 35
Fax: (312) 267 02 39

www.nurdil.com.tr

nurdil@nurdil.com.tr

Nurdil Genel Müdürü Cenk Dilber

Haber Arşivime Ekle

Soğutma sistemleri alanının dış ticaretteki öncü firmalarından Nurdil'in Genel Müdürü Cenk Dilber ile sohbet ettik

Market ve mağaza ekipmanları sektörünün önde gelen firmalarından Nurdil’in yatırımları ve sektördeki konumunu sizden tekrar hatırlayarak başlamak isteriz sohbetimize…
Nurdil Teknik Soğutma A.Ş. 1965 yılında, firmamızın onursal başkanı Nurettin Dilber tarafından kurulmuştur. Sonraki yıllarda Ankara ve civarında buzdolabı servis ve bakım hizmetleri veren bir işletme olarak faaliyet gösterirken, firmamız devam eden yıllarda ağırlıklı olarak İç Anadolu Bölgesinde bakkal, pastane, lokanta ve kasap tipi buzdolaplarının satış ve bakım işlemlerini de gerçekleştirmeye başlamıştır. 1991 yılında Ankara-Sincan 1.Organize Sanayi Bölgesindeki tesislerine geçmiştir. Firmamız bu tarihten itibaren CNC kontrollü makineleriyle günümüz kalitesine uygun olarak üretim yapmakta ve ülkemizin birçok yerel ve ulusal süpermarket zincirine yüksek kalitedeki ürünleriyle hizmet vermektedir. Bununla birlikte üretiminin yarısını yurtiçi pazarına sunan firmamız, diğer yarısı ile de halen 25’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirerek ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Nurdil Teknik Soğutma A.Ş., 2014 yılında soğuk oda panelleri imalatı ve içten motorlu derin dondurucu imalatlarını, yapılan son yatırımları ile hayata geçirmiş olup süpermarketler için soğutma ekipmanlarında eksiksiz ürün çeşitliliği ile sektöre daha iyi hizmet verme gayesinde önemli bir aşama daha kat etmiştir. Nurdil bugün, Sincan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 3 fabrikası, 61 bin metrekare kapalı alanı ve 300 çalışanı ile teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve yeni teknolojileri hızlıca üretim süreçlerine katarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

EuroShop Fuarı’ndaki çalışmalar ve fuar sonrası yılın ikinci bölümünde dış ticarette gerçekleştirilen atılımlarla ilgili bilgi verir misiniz?
6'ncı defa katıldığımız EuroShop Fuarı'nda değişen trendlere uygun daha şeffaf ve modüler sistemler başta olmak üzere bütün ürünlerimiz ilk günden itibaren ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Dünyada cam kapı ünitelerinin kullanımı her geçen yıl artıyor. EuroShop 2017'de de bütün standlarda bu trendi yoğun şekilde gördük. Dünyada artık daha sade, minimum malzeme kullanılan, daha verimli alan kullanımını sağlayan ve daha şeffaf ürünler öne çıkıyor. Biz de bu konularda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

EuroShop bu sene gerçekten farklıydı ve katıldığımız en iyi yurt dışı fuarlardan biri oldu. Çok yoğun bir görüşme trafiği yaşadık. 76 Türk firmasının burada olmasını çok değerli bulduk. Sonuçta aynı sektörün içindeyiz ve birimizin yaptığı diğeriyle ilgili algıyı da etkiliyor. Türk firmaları olarak hep beraber kalite çıtasını yukarı taşımak zorundayız. Birimiz aşağıda kaldığında ve kalitesini düşürdüğünde bu hepimiz adına olumsuz izlenim bırakıyor. Genel anlamda bu fuardaki Türk firmalarının ürünlerini ve hazırlıklarını gayet başarılı buldum.

EuroShop’tan aldığımız ivmeyle dış ticaret ekibimizi yeni arkadaşlarımızın katılımıyla daha da güçlendirdik. Nurdil yaklaşık 30 ülkeye doğrudan proje bazlı veya bayileriyle ihracat gerçekleştirerek bu konuda kendi alanında öncülük yapan firmalardan biri konumunda. Yakın gelecek içinde başta Avrupa’da ve Orta Doğu’da gerek yeni bayilikler gerekse de kendi şirket yapılanmamızla ofis ve showroom yatırımları gerçekleştirmek yönünde görüşmelerimiz ve hazırlıklarımız sürüyor.

Geçtiğimiz sene boyunca döviz kurlarında yaşanan gelişmeler sektörü nasıl etkiledi?
İç piyasada talep TL bazlı devam ettiği için üretici firmaların kârlılığı konusunda baskı her geçen gün artıyor. Sonuçta ekipman sektörü hammaddenin önemli bir bölümünü yurt dışından getiriyor ancak iç pazarda bu fiyat artışlarını yansıtmak mümkün olmuyor. Bu durum, iç pazardaki kârlılık baskısını aşma adına ihracatın önemini her geçen yıl daha da artırmış durumda.  

Yurt dışındaki bayi yapılanmasıyla ilgili bilgi verir misiniz?
Bayi seçimine önem veriyoruz ve çok kapsamlı araştırmalar ve incelemelerle iş ortaklarımızı belirliyoruz. Özellikle satış sonrası destek konusunda bayilerimizin bizi bulundukları ülkede doğru temsil etmeleri çok önemli… Bayilerle ilgili özel ekibimizle, eğitim desteğimizle ve her bir talebin sonucunun merkezden de takip edildiği etkin raporlama sistemimizle bayilerimizle olan çalışmalarımızı en verimli şekilde sürdürüyoruz. Gelecek günlerde kendi ofislerimizi açma planımız olmakla birlikte bayi yapılanmasının önemini biliyoruz ve onları geliştirmek yönünde çalışmalarımız kesintisiz sürecek.

Nurdil’in son yıllarda üzerinde önemli durulan enerji tasarrufu ve çevreye duyarlılık yönündeki çalışmalarıyla ilgili bilgi verir misiniz?
Tasarımlarımızda minimum enerji tüketimi sağlayan ürünler geliştirerek müşterilerimizin karlılığını arttırmayı hedefliyoruz. Üretim proseslerinde olduğu kadar personelimizin günlük karbon ayak izi tüketiminde de hep daha titiz ve duyarlı olmasını bekliyoruz. Üretirken kullanmış olduğumuz teknolojilerde çevreye duyarlı sistemleri baz alarak üretimimizi gerçekleştiriyoruz. Değişen ve gelişen kalite anlayışımız ile müşteri bilgilendirilmesi ve memnuniyetini her zaman ön planda tutan şirketimiz, sektöründeki gelişmeleri ve teknolojiyi de yakından takip ederek yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Tüm dünyada çok geç kalınmasına rağmen, ancak son yıllarda önemsenmeye başlanmış olan çevre duyarlılığı konusunda şirketimiz üzerine düşen her görevi ve her sorumluluğu yerine getirmeye özen göstermektedir.

Perakendecilere iletmek istediğiniz mesajlarınızı öğrenebilir miyiz?
Sektörün tecrübeli firmalarından Nurdil, bugüne kadar gerçekleştirdiği yatırımlar ve yeni yatırım hedefleriyle, perakendecilerin güvenilir çözüm ortağı olmaya devam edecektir. Ülke olarak özellikle geçen sene zor bir dönemi geride bırakmış olmamıza karşın perakende sektörünün büyümesini sürdürmesini, özellikle de son yıllarda teknoloji konusunda yerel zincir marketlerin de daha açık görüşlü olmasını olumlu karşılıyoruz. Tüm sektöre başarılı bir 2018 yılı diliyoruz.


Ortakalan Özel Haber

09 Ocak 2018 Salı
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"NURDİL" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler