Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
MURATBEY

KOCATEPE MAH. GÜMRÜK İSKELESİ CAD. MEGA CENTER A BLOK NO: 89/1242-1250
İstanbul (Avrupa)/Bayrampaşa

Telefon: (212) 640 75 97
Fax: (212) 640 76 01

www.muratbey.com.tr

iletisim@muratbey.com.tr

Muratbey’den kadınlara tam destek

Haber Arşivime Ekle

Gerçekleştirdiği etkinlik ve projelerle kadınlara her alanda katkı sağlayan Muratbey, kadının ekonomik gücünü artırmayı hedefliyor

Kadınları sosyal sorumluluk çalışmalarının odağına alan Muratbey, kadınların eğitim, ekonomi ve sosyal alanlarda kendilerini geliştirmeleri için çalışmalar yürütüyor. Muratbey, kadına yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında geçtiğimiz günlerde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Women Up etkinliğine katılım sağladı. Muratbey Women Up etkinliği katılımcılarına kadınlara yönelik gerçekleştirdiği çalışmaları ve şirketin kadın politikalarını aktardı. Muratbey, bunun yanı sıra üniversiteler ve akademisyenler aracılığı ile farkındalık çalışmaları da yürüttüğünü paylaştı.

Muratbey Peynire Değer Katan Kadınlar Projesi
2018 yılında yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Muratbey, kadın süt üreticilerini desteklemek, danışmanlık yapmak, ekonomik açıdan güçlenmelerini sağlamak ve sütte verimliliği artırmak adına Peynire Değer Katan Kadınlar projesini başlattı. Projenin ilk etabında Uşak ve çevre illerde süt üreticiliği yapan 30 kadına eğitimler verildi.

Peynire Değer Katan Kadınlar projesi kapsamında katılımcılar “Kaliteli Süt Üretimi ve Sağım Hijyeni”, “Hayvan Sağlığı ve Bakımı”, “Sağlıklı Beslenme ve Spor” ile “Osteoporoz ve Kadın Sağlığı” konularında eğitim alıyor. Kadın süt üreticileri eğitimler sonunda sertifika almaya hak kazanıyor.

Muratbey yönetim ¬ve çalışan kadrosunda kadın hâkimiyetini artırmaya yönelik çalışmalar da gerçekleştiriyor. Çalışan sayısının 3’te birini kadınların oluşturduğu Muratbey, gelecek 5 yıl içerisinde kadın çalışan oranını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor.

Her platformda bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor
Kadınlara yönelik sosyal projelerin daima destekçisi olan Muratbey, osteoporoz, hamilelik dönemi, diş sağlığı, kemik gelişimi gibi kadın sağlığını etkileyen konularda düzenli aralıklarla toplantılar düzenliyor. Kalsiyumun ve peynirin öneminin anlatıldığı seminerlerde kadınlarımızın sağlık konularında bilincinin artması hedefleniyor.

05 Aralık 2018 Çarşamba
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"MURATBEY" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler