Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap

Mondelez International Türkiye'den ihracat

Haber Arşivime Ekle

Mondelez International Türkiye, önemli bir ihracat üssü olan Gebze Fabrikası'ndan yılın ilk yurt dışı satışını Macaristan'a gerçekleştirdi


Mondelez International’ın önemli bir üretim ve ihracat üssü olarak seçtiği Gebze Fabrikasından, Japonya’dan Amerika’ya uzanan geniş bir coğrafyada 50’den fazla ülkeye satış yapan Mondelez International Türkiye, 2017 yılına da önemli bir ihracatla başladı. 

Mondelez International Türkiye Gebze Fabrika Direktörü İbrahim Kaya, “Tesisimizde ürettiğimiz Halls şekerlerini Macaristan’a göndererek, 2017’nin ilk ihracatıyla yıla hızlı bir başlangıç yaptık.Türkiye’de ürettiğimiz Halls şekerleri, Macaristan üzerinden tüm Avrupa’da satışa sunularak Avrupalı tüketicilerle buluşacak” dedi.

Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı içerisinde yer alan şirket, aynı zamanda İstanbul İhracatçılar Birliği sıralamasında şekerleme kategorisinde ilk 3 ‘te yer alıyor.

Gebze Fabrikası’nın önemli bir ihracat üssü olduğunu ifade eden Kaya, 2017 yılında ihracat rakamlarını arttırmayı ve 20 bin ton ihracat hedeflediklerini söyledi.

Tüm dünyadaki fabrikalar arasında en büyüğü Gebze’de…
Dünyanın en büyük bisküvi, şekerleme ve çikolata şirketi Mondelez International’ın tüm dünyadaki fabrikaları içinde, kapasite ve fiziki açıdan en büyüğü olan Gebze Fabrikası, 85 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor ve 17 farklı üretim teknolojisiyle imalat yapıyor. Aynı zamanda Mondelez fabrikaları arasında en çok sayıda üretim teknolojisine ve paketleme alternatifine sahip olan fabrikada; sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık ürünler üretiliyor.
11 Ocak 2017 Çarşamba
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"MONDELEZ TÜRKİYE" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler