Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
HAYAT KİMYA

MAHİR İZ CAD. NO: 25 34662 ALTUNİZADE
İstanbul (Anadolu)/Üsküdar

Telefon: (216) 554 40 00
Fax: (216) 474 00 60

www.hayat.com.tr

hayat@hayat.com.tr

Molfix'ten bebeklerin ilk adımlarına dair yeni keşif

Haber Arşivime Ekle

Molfix, dünyada ilk kez gerçekleştirdiği araştırmayla, bebeklerin doğru adımlar atması ve motor gelişimlerini tamamlayabilmeleri için giydirilen bebek bezinin önemine dikkat çekiyor

Marka, “Bir bebek bezi bebeklere ilk adımlarını daha doğru nasıl attırır” sorusundan yola çıkarak, Ar-Ge Merkezi ve Ortopediatri Çocuk Ortopedi Akademisi doktorlarıyla bilimsel bir çalışmaya imza atıyor. * 12-18 aylık ve 18-24 aylık, 82 bebek üzerinde gerçekleştirilen araştırma, daha doğru ilk adımlar için bebek bezinin önemini gösteriyor. Molfix 3D Elastik teknolojiye sahip bebek bezi ile yürüyen bebekler, ilk adımlarını daha doğru ve doğal yürüyüşe yakın atıyor.

Bebeklerin doğduğu andan itibaren, keşif arkadaşı olduklarını dile getiren ve tüm ürünlerinde onların nasıl daha rahat hareket edeceğini tasarladıklarını söyleyen Molfix Türkiye Pazarlama Müdürü Yeşim Varol “Bebeklerin 0-3 yaş arasında bez kullandığını, bir bebeğin cildinin ayda 720, yılda 8 bin 760 saat beze temas ettiğini biliyoruz. Bebek bezinin ortalama 3 yıl kullanıldığını düşünürsek, 26 bin 280 saat boyunca bezi ona eşlik ediyor, bu da ikinci bir ten demek. Bu doğrultuda yaklaşık 1 yıldır yaptığımız araştırmaların sonucu gösterdi ki, bebeklerin daha doğru adım atmaları için önemli faktörlerden biri de bebek bezi tasarımı” dedi.

Varol sözlerine “Molfix 3D Elastik Bebek bezi, sarkma yapmaz, sadece karın ve bacak bölgesi değil, tüm gövdesi esneyerek bebeğin vücuduna uyum sağlar, ıslandığında daha az genişleyip bebeğin bacak arasındaki boşluğu ve adım aralığını daha az değiştirir” diyerek devam etti.

Bebeklerin ilk adımlarına yönelik yapılan araştırmayı anlatan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Ozan Ali Erdal, “Yürüme çağının başlarında, yani bebek yaklaşık olarak 12 aylık iken, yürüme için gerekli kas koordinasyonu ve denge algısı yeteri kadar gelişmemiştir. Bu nedenle bebekler dengeyi sağlayabilmek için daha geniş ve kısa adımlarla yavaş bir yürüme sergilerler. Bebekler bezsiz yürürken gayet normal ve her geçen gün daha iyi yürürler. Yürüme çağındaki bebeklerin, bezli ve bezsiz yürümeleri arasında ideal koşullarda bir fark olmamalıdır. Ortopediatri Çocuk Ortopedi Akademisi’nde meslektaşlarımla birlikte gerçekleştirdiğimiz yürüme analizi sonuçlarına göre, Pedobarografi cihazında yürütülen ve farklı değişkenleri ölçülen 80 bebeğin, ıslak Molfix ile daha doğru yürüdüğünü gözlemledik” dedi.

*Ortopediatri Çocuk Ortopedi Akademisi tarafından, 80 bebekle gerçekleştirilmiştir. Bebeklerin yüzde 50’si kız, yüzde 50’si erkektir. Bebeklerin yüzde 50’si 12-18 ay, yüzde 50’si 18-24 aylıktır. Ölçümler pedobarografi, dinamik yükleme sırasında ayak ve zemin arasındaki basıncın ölçümlenmesini sağlayan bir tanı aracı ile gerçekleştirilmiştir.

08 Kasım 2018 Perşembe
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"HAYAT KİMYA" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler