Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap

CES 2013 yarın başlıyor

Haber Arşivime Ekle

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2013, yarın ABD Las Vegas'ta start alacak

8 - 11 Ocak'ta Las Vegas'ta gerçekleşecek  Uluslararası Tüketici Elektronik Fuarı konusunda en önemli ve en kapsamlı fuar.

Her yıl çarpıcı yeniliklerin ilk defa ziyaretçilerle buluşturduğu fuardan bu senenin beklentileriyle ilgili öne çıkan birkaç başlık aşağıda:

LG

LG’nin yeni televizyon ve Google TV projelerinin yanında Ultra High Resolution (Ultra Yüksek Çözünürlük) özelliğine sahip ekranları da CES 2013’te karşımıza çıkacak. Bu çözünürlük düzeyinin akıllı telefonlar, tabletler, laptoplar ve 3 farklı TV üzerinde görüntülenmesi bekleniyor.

ASUS

Android 4.1 çıktığından beri ASUS’un Nexus 7 ayarında ve 99 dolarlık bir tablet üzerinde çalıştığı ve piyasaya sürmeye çalıştığına dair söylentiler var. Ancak cihaza dair yapılan sızıntılardan elde edilen bilgilere göre 4.1.1 sürümlü Android’e sahip olan tablet bu yönüyle Nexus’un tam 4 versiyon gerisinde yer alıyor. Ancak Nexus serisinde olmasa dahi ASUS üretimi 99 dolarlık bir tabletin büyük dikkar çekeceği aşikar.

Samsung

Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 ile son bir yıldır hakkında çok konuşulan Samsung’un CES 2013’te pek de büyük ürünler açıklaması beklenmiyor ancak Samsung’un geçireceği yeni marka dönüşümünü herkes merakla bekliyor ve bu değişimin CES’te açıklanacağı düşünülüyor. Aynı zamanda 5.5 inç boyutundaki esnek ekranları da sunacağı tahmin edilen Samsung’un Galaxy S4’ü duyurmasa bile fuara damgasını vuracağı kesin.

Acer

Acer’ın Iconia Tab B1 üzerinde çalıştığı ve Google’ın ASUS tarafından üretilen Nexus 7’si ile rekabeti amaçladığı dedikoduları bir süredir gündemde. Ancak bu dedikodularda yer alan özellikler ile Nexus’a karşı bir galibiyet elde etmesi zor olduğundan dolayı CES 2013’te Acer’ın karşımıza nasıl bir tablet ile çıkacağı kesinlik kazanacak.

Sony

Xperia Z ve Xperia ZL akıllı telefonlarını CES 2013’te görücüye çıkaracağı düşünülen Sony’nin bu modelleri tam 5 inçlik bir ekrana sahip olacak. Henüz adları kesinleşmeyen bu modeller şimdilik Yuga ve Odin olarak adlandırılıyorlar.

NVIDIA

Geçtiğimiz 2012 yılına NVIDIA’nın Tegra 3 çipi damgasını vurmuştu ve 4+1 çekirdek teknolojisi ile çalışan çip böylece 4 tane normal hızlı ve 1 tane düşük hızlı çekirdeği bir araya getirerek hızlı çekirdeklerin mümkün olduğunca az devreye sokulmasını sağlayarak daha yüksek performans ve daha düşük güç tüketimine olanak vermişti. Tegra 4’ün ise 2560x1600 çözünürlüğü ve 120Hz yenileme hızında 1080p görüntüyü destekleyeceği söyleniyor. Tegra 3’ten 6 kat daha güçlü olması beklenen Tegra 4 çipseti merakla bekleniyor.
 

07 Ocak 2013 Pazartesi
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
Diğer Haberler