Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
ECZACIBAŞI

RÜZGARLI BAHÇE MAH. KAVAK SOK. NO: 20
İstanbul (Anadolu)/Beykoz

Telefon: (216) 333 71 00
Fax: (216) 333 70 77

www.eczacibasi.com.trKadim sığla ağacı Selin ile ölümsüzleşiyor

Haber Arşivime Ekle

Dünyada sadece ülkemizde bulunan Sığla ağaçlarının güzelliğinden ve kokusundan ilham alan Selin, bu eşsiz kokuyla bizleri Ege’nin ormanlarında yolculuğa çıkarıyor

Asırlardır ülkemiz topraklarında varlığını sürdüren ve dünyada sadece Fethiye - Köyceğiz ve çevresinde orman oluşturan Anadolu’nun en eski ağaçlarından Sığla, kimi rivayete göre büyüleyici kokusuyla Kleopatra’nın aşk iksiri, kimine göre ise güçlü gövdesiyle Anka Kuşu’nun meskeni. Ülkemize özgü ve benzersiz bir ağaç türü olan Sığla, kokusuyla kozmetik ve parfümeriye; yağıyla da ilaç, tıp gibi birçok alanda kendine yer bulan mucizevi bir iksir aynı zamanda.

Sığla kokusunu ölümsüzleştiriyor
Güçlü yapısıyla günümüze ulaşmayı başaran ancak ormanların tarımsal alanlara dönüşmesi, su rejiminin bozulması, turistik yerleşimler, bilinçsiz uygulamalar gibi nedenlerden dolayı tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Sığla ağacı, Migros ve Doğa Koruma Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirdiği Selin Sığla Projesi ile hayat buluyor. Sığla ağacının eşsiz kokusunu yaşatan Selin, satın alınan her kolonya için oluşturduğu ormana yeni fidanlar dikiyor. Sadece Migros’ta satışa sunulan Selin Sığla Kolonyası, tükenmekte olan sığla ağaçlarını koruyarak, ölümsüzleştiriyor.

10 Temmuz 2018 Salı
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"ECZACIBAŞI" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler