Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
NESTLE TÜRKİYE

BÜYÜKDERE CADDESİ, NUROL PLAZA, NO:255, A BLOK, KAT:6, 80670, MASLAK
İstanbul (Avrupa)/Sarıyer

Telefon: (212) 329 60 00
Fax: (212) 329 60 41

www.nestle.com.tr

tuketici.hizmetleri@tr.nestle.com

İyi Uygulamalar Yarışması’nda ödüller verildi

Haber Arşivime Ekle

Millî Eğitim Bakanlığı ve Nestle Türkiye’nin iş birliği ile gerçekleştirilen İyi Uygulamalar Yarışması'nın kazananları belli oldu

Projenin uygulandığı 13 ilde yer alan 66 okuldaki üçüncü sınıf öğretmenlerinin geliştirdiği yeni ve farklı uygulama yöntemlerinin değerlendirildiği İyi Uygulamalar Yarışmasına 18 öğretmenimiz uygulamaları ile katıldı. Dengeli beslenme ve fiziksel aktivite konularının öğrencilere en etkili şekilde anlatılmasını hedefleyen yarışmada başvurular Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü temsilcileri ve Nestlé Kurumsal İletişim birimi görevlilerinden oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda ilk üçe girenler Adana Necatibey İlkokulu’ndan Levent Toros, Adana Yüreğir Cengiz Topel İlkokulu’ndan Fikri Yılmaz ve İstanbul Kartaltepe İlkokulu’ndan Yüksel Çetin oldu. Eskişehir Millî Zafer İlkokulu’ndan Yalçın Dermen ile Mersin Çukurova İlkokulu’ndan Gülay Alp ise mansiyon ödülü kazandı.

Resim Yarışması’na bin 500’lük rekor başvuru 
Projenin yürütüldüğü okulların üçüncü sınıf öğrencilerinin dengeli beslenme ve fiziksel aktivite konularında edindikleri bilgi ve becerileri resim yoluyla ifade etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Sağlıklı Adımlar Resim Yarışmasına 5 Şubat – 13 Nisan günleri arasında bin 503 öğrenci resimlerini göndererek başvuruda bulundu. Bu başvuru sayısı 2012 yılından beri resim yarışmasının şimdiye kadar aldığı en yüksek sayı oldu.

Birinci, Nesquik ile FCBESCOLA İstanbul Beko Yaz Futbol Kampı’na gidiyor
Proje paydaşlarından oluşan jüri değerlendirmesi sonucunda birinciliği Bursa Ali Karasu İlkokulu’ndan Duru Sena Taşdemir kazandı. Duru Sena Taşdemir, Nestlé Nesquik iş birliğiyle bir hediyenin daha sahibi oldu.  Duru Sena, Temmuz ayında 1 haftalığına dünyaca ünlü FC Barselona futbol kulübünün resmi okullarından FCBESCOLA İstanbul Beko Yaz Futbol Kampı’na katılmaya hak kazandı. Kamp boyunca, Barcelona uzmanları tarafından futbol eğitimi alacak, bunun yanı sıra yüzme, mini golf, masa tenisi gibi spor dallarında aktivitelere katılacak, akranlarıyla birlikte takım ruhunu yaşayacağı kamp atmosferini deneyimleme şansına sahip olacak.

Yarışmada ikinciliği Konya Mustafa Necati İlkokulu’ndan Zümra Özpehlivan kazanırken üçüncü Adana Necatibey İlkokulu’ndan Duru Aka oldu. İstanbul Kartaltepe İlkokulu’ndan Ayça Begüm Aydın ve Konya Barbaros İlkokulu’ndan Muhammed Emre Aldağ ise mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

13 Haziran 2018 Çarşamba
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"NESTLE TÜRKİYE" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler