Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap

İndirime dahil olan perakendeci ve kurumlar

Haber Arşivime Ekle

Gıdada 50 üründe, 2 ay yüzde 10 indirim yapılmasını hedefleyen 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'nın açıklanmasının ardından perakendecilerden açıklamalar yapıldı

Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'nda gıda ürünlerinde enflasyonu kontrol altına almak için yüzde 10 indirim yapacak perakendeci ve kurumlarda dünden sonda net bilgiler oluşmaya başladı. Şu ana kadar açıklandığı kadarıyla:

Et ve Süt Kurumu 10 üründe yüzde 10 indirim yaptı.

Atatürk Orman Çiftliği 14 üründe yüzde 10 indirim yaptı.

Sığ ve toz gübreyle yemde yüzde 10 indirim yapıldı.

TMO pirinci yüzde 20-40 indirimle arasında satmaya devam edecek.

Çaykur önümüzdeki dönemde zam yapmayacak.

Et ve Süt Kurumu 10 üründe yüzde 10 indirim yaptı.

Atatürk Orman Çiftliği 14 üründe yüzde 10 indirim yaptı.

Sığ ve toz gübreyle yemde yüzde 10 indirim yapıldı.

İlk açıklamada belirtilen yukarıdaki indirimlerin yanı sıra perakende tarafında ise dün Yıldız Holding (Şok - BTT), Migros, A101 ve Sabancı Topluluğu (CarrefourSA) tarafından resmi açıklamalar yapıldı. Perakendeci açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz:

Gıda perakendecileri tarafından şu ana kadar yapılan açıklamalar:

Yıldız Holding tarafından gerçekleştirilen açıklama şu şekilde:

 “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından başlatılan Enflasyon ile Topyekün Mücadele Programı için 75 yıllık yerli ve milli markamız Ülker Bisküvi ile ŞOK Marketler, Bizim Toptan Satış Mağazaları, diğer uygun sektörlerde ve belirli ürünlerimizde tüm Türkiye’de satış noktalarıyla anlaşarak, çeşitli kampanyalarla destekleyerek indirim yapıyoruz. Enflasyonla etkili ve sürdürülebilir bir mücadele için verimli üretim, israfı önleme yolunda gayretli bir şekilde çalışıyoruz. Türkiye için, ülkemiz için bugün ve her zaman halkımızın yanındayız” denildi.

Migros, gönderdiği bilgilendirme mailinde “Migros, Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’nda yer alacaktır” ifadelerine yer verdi.

A101, “Enflasyonla Mücadele Kampanyası” kapsamında 50 üründe iki ay boyunca yüzde 10 indirim kararı aldı. Şirketin konuyla ilgili açıklaması şöyle: “’Enflasyonla Mücadele Kampanyası’ kapsamında Türkiye’nin yüksek indirim marketi A101 olarak tam desteğimizi bildiririz. Bu doğrultuda, 50 ürünümüzde iki ay boyunca yüzde 10 indirim yapma kararı aldık. 8 bin mağazaya ulaştığımız 10’uncu yılımızda, müşterilerimize kaliteli ürünleri en ucuz fiyata sunabilmenin sorumluluğunu, 45 bin çalışanımızla omuzlarımızda taşıyoruz. Müşterimizin beklentilerini işin kalbine koyduğumuz yüksek verimli iş modelimiz sayesinde müşterilerimizin ihtiyacı olan ürünleri, en ucuz fiyatlara ulaştırma sözü veriyoruz. A101 olarak ülkemizdeki enflasyonla topyekûn mücadele sürecinde; indirim kampanyalarımızı güçlendirerek devam ettireceğiz. 8 bin marketimizden gelen satın alma gücümüz sayesinde, Türkiye’nin en ucuz fiyatları ile satmaya devam edeceğiz. Hiçbir ürünün satış fiyatı, alış fiyatı artmadıkça artmayacak. A101 fiyatları, her zaman enflasyonun altında olacak. A101, dün, bugün, yarın hep ucuz olmaya devam edecek. A101 olarak, T.C Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın başlattığı ‘Enflasyonla Mücadele Kampanyası’nı sonuna kadar destekliyoruz. Ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

CarrefourSA'nın çoğunluk hissesine sahip Sabancı Topluluğu da açıklamasında şunları kaydetti  “Türkiye’nin Sabancı’sı olarak, 90 yılı aşkın süredir olduğu gibi bugün de, ülkemizin yaşadığı sorunlarda çözümün bir parçası olmayı sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Enflasyonla mücadele seferberliğine destek olmak ve enflasyonu aşağıya çekmek amacıyla; regüle olmayan sektörlerde, üretimimiz olan ürünlerin satışlarında gereken indirimi yapacağız. Bu yaklaşımın, hem makro hem mikro ekonomik göstergelere olumlu yansımalarını en kısa sürede görmeyi temenni ediyoruz. Geçmişte defalarca başardığımız gibi, yaşanan sıkıntıları birlik ve beraberlik anlayışı içinde hareket ederek yine geride bırakacağımıza yürekten inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

10 Ekim 2018 Çarşamba
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
Diğer Haberler