Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
DANONE TÜRKİYE SU

KÜÇÜKBAKKALKÖY MAH. VEDAT GÜNYOL CAD. DEFNE SOK. NO: 3 BÜYÜKHANLI PLAZA B BLOK K:13
İstanbul (Anadolu)/Ataşehir

Telefon: (216) 425 56 90
Fax: (216) 425 56 95

www.danone.com.trHayat Su sanal dünyayı 1 dakikalığına durduruyor

Haber Arşivime Ekle

Hayat Su, yetişkinlerin önerilenden ortalama yüzde 48, çocukların ise yüzde 45 daha az su tükettiği Türkiye’de çok önemli bir farkındalık projesine imza attı

“Su Hayattır” felsefesiyle 34 yıldır sektörün öncü markalarından biri olan Hayat Su, internette video izlerken su bile içmeyi unutan milyonlarca insana “1 Dakika Durdurduk” farkındalık projesiyle su içmeyi hatırlatıyor. Hayat Su proje kapsamında dijital video platformlarında video başlarında ve aralarında yayınladığı 1 dakikalık statik reklamlarıyla, "Hadi su içip gelin, videoyu sizin için durdurduk” mesajı veriyor.

İnsan vücudunun yüzde 60’ının su olduğunu ve hayati fonksiyonların sağlıklı bir şekilde yerine getirilebilmesi için çocukluktan itibaren yeterli miktarda su tüketilmesinin kritik olduğunu belirten Hayat Su Pazarlama Direktörü Elif Kaypak, “Türkiye’deki yetişkinler önerilenden ortalama yüzde 48, çocuklar ise yüzde 45 daha az su tüketiyor. Yaptığımız araştırma sonuçlarına göre tüketiciler günde 2,33 litre su içmeleri gerektiğini biliyor ve bunun 1,44 litresini tükettiğini söylüyor. Oysaki içtikleri miktar yalnızca 0,84 litre. Yani insanlar aslında ne yapması gerektiğini biliyor ve bu hedefe ulaşamadığının da farkında ancak hedefe düşündüğünden çok daha uzak. Bu bilgilerden hareketle biz de ‘Su Hayattır’ felsefesiyle su tüketimi konusunda farkındalık yaratmak ve sağlıklı su tüketimini teşvik etmek misyonuyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda çok çeşitli projeler yapıyoruz. Araştırmalar bize zaten düşük olan su tüketiminin internette video izlerken çok daha fazla düştüğünü gösterdi. Bu nedenle dijital video platformlarında “1 Dakika Durdurduk” temalı projemizi hayata geçirdik” dedi.

“Hadi su içip gelin, videoyu sizin için durdurduk”
Yeterince su içilmemesinin kilo alımından, ciddi hastalıklara kadar pek çok olumsuz duruma neden olduğunu anlatan Kaypak şunları söyledi: “Doğru etkiyi yaratabilmek için detaylı bir segmentasyon çalışması yaptık. Sonuçta dizi, film, maç özeti, yemek programı, çizgi film, makyaj videosu gibi 11 farklı alanda video izleyenler için video başlarında ve aralarında ‘su içmeyi hatırlatıcı’ reklamlar hazırladık. 1 dakikalık bu statik reklamlarımızda, ‘Hadi su içip gelin, videoyu sizin için durdurduk’ mesajını vererek, insanlara su içmeyi hatırlatıyoruz.”

17 Ağustos 2018 Cuma
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"DANONE TÜRKİYE SU" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler