Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
BIZERBA TÜRKİYE

TÜRKER CAD. BAYCAN PLAZA NO: 51 34775 ŞERİFALİ
İstanbul (Anadolu)/Ümraniye

Telefon: 216 227 68 00
Fax: 216 227 68 49

www.bizerba.com

erkut.uzun@bizerba.com

Groseri ile etiket ötesi çözümler

Haber Arşivime Ekle

Groseri, geçtiğimiz günlerde hizmete açtığı yeni mağazasında Bizerba XC akıllı teraziler ile iki farklı uygulama gerçekleştirerek, Türkiye’de perakende alanında ilklere imza atmış oldu

Aslında her markette rastlayabileceğimiz sorunlardan birisi, müşterilerin kasap reyonundan aldıkları ürünleri kasaya gitmeden önce satın almaktan vazgeçip, en yakındaki reyona bırakmaları ve ürünlerin zamanla bozulmalarıdır. Bizerba’nın Groseri Bilgi İşlem Müdürü Gökhan Tepegöz ve ekibi ile gerçekleştirdiği proje, bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Bizerba terazilerden çıkan etiketler anlık olarak Groseri server’larına gönderiliyor ve kasadan çıkan bilgiler ile eşleştirilip kasap reyonundan çıkan ürünlerin takibi gerçekleştiriliyor. Eğer ürün belirlenen süre içinde kasadan çıkmazsa, mağaza müdürüne uyarı maili gönderiliyor. Aynı zamanda mağazada bulunan tablet üzerindeki mobil uygulama ile ürünlerin durumları anlık olarak kontrol edilebiliyor. Sonrasında güvenlik kameralarından ürünün neden kasadan geçmediği tespit ediliyor.

Bizerba XC teraziler ile gerçekleştirilen ikinci uygulama ise sadakat kartı fiyatının ve müşteri kazancının sadece etiketlerde değil, terazinin ekranında da gösterilmesi. Böylece müşteriler tartılan ağırlığa bakarken aynı zamanda sadakat kartı ile alışverişin önemi vurgulanmış oluyor. Bizerba akıllı teraziler ile yapılan bu iki uygulama, aslında yapılabilecek onlarca uygulamadan sadece ikisi.

08 Kasım 2018 Perşembe
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"BIZERBA TÜRKİYE" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler