Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
COCA COLA İÇECEK

OSB MAH. DENİZ FENERİ SOK. NO: 4 34776 DUDULLU
İstanbul (Anadolu)/Ümraniye

Telefon: (216) 528 40 00
Fax: 0216 510 70 10

www.cci.com.tr

cci-ir@cci.com.tr

Doğadan’ın ambalaj yönetimi uygulamalarına ödül

Haber Arşivime Ekle

ÇEVKO tarafından düzenlenen Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri sahiplerini buldu. Doğadan ‘Doğa’dan Ambalaj Projesi’ ile Yeşil Nokta Teşvik Ödülü’nü almaya hak kazandı

Doğadan; Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) tarafından sürdürülebilir hayata katkılarıyla öne çıkan şirketlerin katıldığı Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri’nde, Yeşil Nokta Teşvik Ödülü’nün sahibi oldu. Doğadan, çıkış noktası, ürünlerde gıda güvenliği ve tüketici memnuniyetinden ödün vermeden kaynak azaltmak olan “Doğa’dan Ambalaj Projesi” ile Ambalaj Tasarımında Kaynak Azaltılarak Önleme Uygulamaları kategorisinde ödüllendirildi.

Doğal kaynak kullanımını ve atıkları azaltmayı, çevre kirliliğini önlemeyi ve sürekli iyileştirme projeleri ile çevreye duyarlılığı artırmayı, sürdürülebilirlikle gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmayı ilke edinen Doğadan; 1.5 milyarın üzerinde poşet üretim kapasiteyle son teknolojileri kullanarak üretim yapıyor. Doğadan; 2012’den bu yana uyguladığı sürdürülebilirlik odaklı Operasyonel Mükemmellik Projeleri’nde, yalın 6 Sigma metot uygulamalarının yanı sıra, 2016 itibarıyla da değer artırım çalışmalarıyla kaynak azaltma odaklı tüm iyileştirmeleri hayata geçirmişti.

“Doğa’dan Ambalaj Projesi” ile gerek geri dönüştürülebilir gerekse geri dönüşümsüz ambalaj malzemelerinin kullanımının azaltılması ve ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Proje kapsamında yıllık 91,5 ton daha az kaynak tüketiminin yanı sıra yıllık bin 600 kg plastik, 15 bin kg kompozit ve 75 bin kg ahşap kaynağını daha az kullanarak iyileştirme gerçekleşti. 

06 Aralık 2018 Perşembe
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"COCA COLA İÇECEK" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler