Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
TEKSÜT

HASANBEY MAH. KÖYÜ KÖYALTI SOK. NO: 14 / A
Balıkesir/Gönen

Telefon: (266) 762 12 32
Fax: (266) 762 11 97

www.teksut.com

bilgi@teksut.com

Çocuklardan Teksüt'e anlamlı ziyaret

Haber Arşivime Ekle

Teksüt, Gönen Eczacı İzzet Akçiçek İlkokulu öğrencilerini fabrikasında ağırladı


Balıkesir’in Gönen ilçesinde bulunan Teksüt’ün üretim tesisi, 12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası (Yerli Malı) nedeniyle aynı ilçeden ilkokul öğrencilerini ağırladı. Gönen Eczacı İzzet Akçiçek İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencileri, yöneticileri ve sınıf öğretmenleriyle birlikte fabrikadaki süt işleme, peynir üretim, ambalajlama ve depolama alanlarını gezdiler. Ziyarete Teksüt Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık da eşlik etti. 

Sütün işlenmesi, peynir, yoğurt ve ayrana dönüşmesini büyük ilgi ve heyecanla takip eden öğrenciler, gezi sırasında süt ve süt ürünleri tüketmenin faydaları hakkında bilgilendirildiler. Öğrenciler ayrıca Teksüt’ün kuruluş ve gelişim öyküsü de Cevdet Arınık’tan dinleme şansını buldular. 

Ziyarette öğrencilere seslenen Teksüt Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık, sütün olağanüstü besleyici ve çocuklar için de vazgeçilmez bir besin maddesi olduğunu söyledi. “Özellikle kemik gelişimi için sütten daha iyisi zor bulunur” diyen Arınık, “Avrupa’da ortalama 90 litre düzeyinde olan kişi başı süt tüketimi karşısında Türkiye’de kişi başı süt tüketimi 26 litre düzeyinde. Daha sağlıklı bir toplum için her birlikte daha çok ve daha sık süt, peynir ve yoğurt tüketmeliyiz” diye konuştu. 
21 Aralık 2017 Perşembe
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"TEKSÜT" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler