Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
ÇİFTÇİLER BİRLİK KAĞITÇILIK A.Ş.

ORTA MAHALLE, MARİFET SOKAK, NO:15, / 1 A
İstanbul (Anadolu)/Kartal

Telefon: (216) 451 00 00
Fax: (216) 452 00 00

www.cihangroup.com

seda.paflak@cihangroup.com

Cihan Group bebek bezi üretimine başlıyor

Haber Arşivime Ekle

Cihan Group CEO’su Mehmet Hanifi Çiftçi, 'Yeni yaptığımız yatırımla bebek bezi pazarına yeni bir boyut kazandıracağız. Fiyat olarak uygun, ancak kalite olarak ise üst seviyede bir ürün yapılabileceğini ispat ediyoruz' dedi

Cihan Group, 3’lü cilt koruma ile bebekleri rahat ettirecek, ekonomik fiyatlarıyla da koca bebekleri mutlu edecek yeni markası baby&baby bebek bezini piyasaya sürüyor

Türkiye’nin en önemli distribütörlerinden biri olan Cihan Group, şimdiye kadar 100’e yakın ulusal ve uluslararası markanın satış ve dağıtım organizasyonlarını üstlendi. Adapazarı’nda 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen fabrikada üretilecek baby&baby markası Cihan Group’un ticaretteki en önemli atılımlarından biri olacak. 2014 yılında market raflarında yerini alacak olan baby&baby, Türkiye’de bebek bezi kullanım alışkanlığını artıracak ve bu konuda ciddi bir bilinçlenme yakalanmasını sağlayacak.

Konuyla ilgili gerçekleştirilen basın toplantısında Cihan Group CEO’su Mehmet Hanifi Çiftçi, “Yeni yaptığımız yatırımla bebek bezi pazarına yeni bir boyut kazandıracağız. Fiyat olarak uygun, ancak kalite olarak ise üst seviyede bir ürün yapılabileceğini ispat ediyoruz” dedi. Çiftçi toplantıda şunları kaydetti:

Cihan Group 1950’li yıllarda başladığı ticari faaliyetlerini bugün; üretim, dağıtım, pazarlama, sağlık, sigorta, inşaat ana başlıklarında 6 şirket, 12 işletme ile sürdürmekte. Cihan Group, kendi markalı ürünleri ve distribütör olduğu onlarca markanın Türkiye  Satış Pazarlama Organizasyonunu; İstanbul Asya-İstanbul Avrupa  ve İzmit’teki  toplam 15.000 m2 kapalı alana sahip depoları,  400’ün üzerinde konusunda deneyimli çalışanı ve 200 araçlık dağıtım filosu ile gerçekleştiriyor.

2003  yıllında Mavibeyaz Hijyenik Kağıt ürünleri ile başladığı kendi markalı ürünlerinde yüksek bir üretim ve satış ivmesi yakalayarak;
2004 yılında Tuvalet Kağıdı, Havlu, Peçete, ıslak Mendil
2006 yılında Ekobeyaz markalı kağıt grubu
2008 yılında Mavibeyaz Endüstriyel Ürün Grubu
2009 yılında Mavibeyaz Hasta Bezi hat yatırımı
2011 yılında Mavibeyaz Yatak Koruyucu Örtü yatırımı
2012 yılında Flexilife kullan at ürün grubu
2013 yılında Baby&Baby çocuk bezi yatırımı ile genişletmiştir.

Yeni yapılanma ile gücüne güç kattı
Hanifi Çiftçi grubun yeni yapılanma sürecinde ekibe katılan yeni yöneticilerle ilgili de bilgi verdi:

"Cihan Group; Distribütörlüğünü sürdürdüğü mevcut markalarına ek olarak 2014 yılında Türkiye’nin en önemli markalarının Satış ve Pazarlama Organizasyonlarını Global Pazarlama üzerinden yüklenmeye hazırlanmaktadır.

Sektörün saygın ve deneyimli isimlerinden Ali Gümüşçekiçci Türkiye Organizasyonun başına, SFatih Tutar ise Türkiye Satış Müdürlüğüne atanmıştır.

2014 yılında lansmanı gerçekleşecek olan baby&baby markalı bebek bezi, ıslak mendil, yenidoğan pamuk mendil, alt değiştirme örtüsü ürün grubunu tüketicisinin beğenisine sunmaya hazırlanmaktadır."


100 milyon $ yatırım ile üretim kapasitemizi 3 kat arttırmayı hedefliyoruz.
Çiftçi grubun hedefleriyle ilgili de şunları aktardı:

"Yine 2014 yılında Mavibeyaz 3 katlı ürün grubu, Ekobeyaz relansmanı, Flexilife relansmanı ile yüksek bir çıkış yapmaya hazırlanan grup; 2015 yılında tamamlanacak olan Adapazarı’ndaki 100.000 m2 açık alan üzerindeki 50.000 m2 kapalı alanda  5 ayrı üretim tesisine dönüşecek ve 100 milyon $ ile  tamamlanacak olan fabrika ve hat yatırımı ile üretim kapasitesini 3 kat arttırmayı hedeflemektedir. 2014 yılı vizyonunda mevcut 20 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatını 35 ülkeye çıkarmayı hedefleyen Cihan Group ülke ekonomisine katma değer ve yeni istahdam sağlamayı hedeflemektedir."

 

05 Aralık 2013 Perşembe
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"ÇİFTÇİLER BİRLİK KAĞITÇILIK A.Ş." İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler