Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
ADAMPOS

MERKEZ ANKARA OFİS: BAĞLICA MAHALLESİ ETİMESGUT BULVARI NO: 39/A ETİMESGUT/ANKARA İSTANBUL OFİS: KÜÇÜKBAKKALKÖY MAHALLESİ PREVEZE CADDESİ NO: 8
İstanbul (Anadolu)/Ataşehir

Telefon: 850 225 30 60

www.adampos.com

info@adampos.com

AdamPos Genel Müdürü Erhan Kılıç

Haber Arşivime Ekle

Perakende sektöründe satış noktası ve arka ofis yönetimi için çözümler sunan AdamPos, son dönemde yaptığı yatırımlarla hizmet verdiği firmalara ciro ve verimlilik artışı sağlıyor. Firmaya ilişkin tüm gelişmeleri ve sektörün durumunu AdamPos Genel Müdürü Erhan Kılıç’la konuştuk

AdamPos, hangi sektörler için ne tür çözümler sunuyor? Firmanızın faaliyet alanlarıyla ilgili bilgi alabilir miyiz?
Adam Perakende Otomasyon Sistemleri Ltd. Şti. 1995 yılında “mağaza otomasyon” alanında anahtar teslim çözümler sunmak amacıyla kuruldu. Bugün, alanında dünyanın en büyük firmaları ile çözüm ortaklıklığına sahip olan AdamPos, perakende ve yiyecek-içecek sektöründeki firmalara, satış noktası ve arka ofis yönetimi için ciro ve verimlilik artıran çözümler sunuyor. Uzman yazılım ekibimiz, kurumsal yapınızın gereksinimleri ve iş akışlarını tasarlayıp, “ilk günden verimlilik” anlayışını benimseyerek Myasoft İş Yönetimi yazılımını geliştirdi. Bu anlayıştan yola çıkarak doğru bilginin ve işin, doğru zamanda, doğru kişiye ulaştırılması için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. 2005 yılından bu yana Myasoft ailesinden olan MyaPos ve MyaRes Pos Kasa yazılımları ile perakende ve restoran sektöründeki gereksinimleri düşünerek, hızlı ve güvenilir satışlar yapılmasını sağlayan çözümleri hayata geçirdik. Bu çözümlerin yanı sıra işletmelerin diğer ihtiyaçlarını da baz alarak satışını yapmakta olduğumuz pos terminelleri, barkod yazıcılı teraziler, elektronik raf etiketleri, yeni nesil yazar kasa pos sistemleri, kasiyersiz kasalar, mutfak yazıcıları gibi birçok ürün sayesinde müşterilerimize tam donanımlı bir sistem kurarak, hızlı ve kolay yönetilebilir işletmeler oluşturabilmek için çalışıyoruz.

Hangi firmalarla çözüm ortaklığına sahipsiniz?
AdamPos, sektörünün lider isimleri olan Toshiba, Ingenico, Profilo, Verifone ve Vera gibi yazar kasa firmalarının yanı sıra, DIGI ve Bizerba gibi terazi firmaları ile de çözüm ortaklıklarına sahip. Ayrıca SES-Imagotag, Custom ve Poindus gibi dünya lideri markalarla da çeşitli alanlarda çözüm ortaklıkları yapıyoruz.

“Adam Akademi” ne tür eğitimler veriyor, bu eğitimlerle neleri hedefliyorsunuz?
Gelişen teknoloji ve iş yaşamı çerçevesinde ürün ve hizmetlerimizin daha aktif ve doğru şekilde kullanılarak, müşterilerimizin operasyonel süreçlerini daha verimli hale getirebilmesi temel hedeflerimizden biri. Müşterilerimizin uzun vadeli başarı sağlamasında en etkili faktör olduğuna inandığımız ürün ve hizmetlerimizin daha verimli kullanılması için alanında uzman personellere ihtiyaçları var. AdamPos ekibi olarak müşterilerimizin mevcut gücünü en iyi şekilde kullanmasını sağlamak ve ihtiyaçları doğrultusunda başarıya ulaşmasına yardımcı olmak için buradayız.
Perakende Operasyonu, Finans, Muhasebe, E-Dönüşüm, Myasoft IT Management, Cost Control ve Üretim Süreçleri, CRM, Kampanya, Müşteri Kartı Uygulamaları,  MyaRes Point of Sale Uygulaması, Genius2 Point of Sale Uygulaması, MyaShop Esnafım Paketi Eğitimleri, uzman kadromuz tarafından 8 kişilik kontenjanla sınırlı olacak şekilde özel sınıflarda veriliyor. Müşterilerimiz, ihtiyaçları doğrultusunda katılacağı bu eğitimler hakkında detaylı bilgi almak isterlerse www.adampos.com web sitemizi ziyaret ederek eğitim takvimi bölümünü inceleyip, detaylı bilgi edinebilir.

Geçtiğimiz yılsonu, Ankara'daki merkez ofisinizi farklı bir adrese taşıdınız. Taşınmayla birlikte pek çok da yenilik gerçekleştirdiniz. Bize bu gelişmelerden bahseder misiniz?
Uzun süredir gerçekleştirmek istediğimiz bir takım yenilikleri hayata geçirebilmek ve ayrıca personel olarak da genişleyen AdamPos Ailesi’nin verimli hizmet verebilmeye devam edebilmesi için ofislerimizi yeni adreslere taşıdık. Ankara’daki merkez ofisimize ek olarak İstanbul ofisimizi de değiştirdik. Hedeflerimizin başında müşterilerimize çözümlerimizi kendi mağazalarındaymış gibi tanıtabilmek, onlara çözümleri gerçek veriler ile çalışır halde gösterebilmek vardı. Buna ek ve bağlı olarak bünyemizde bulunan yazılımların detaylı eğitimlerini verebilecek, bu eğitimleri yine gerçek veriler ile çalışır durumdaki ürünler üzerinden örneklendirerek müşteriler için son derece verimli bir eğitim sağlamak için uygun lokasyonlara geçiş yaptık. Bu geçişler ile Ankara ve İstanbul ofislerimiz kendi içlerinde Ar-Ge merkezi, Adam Academy eğitim ve demo merkezi gibi yapıların bulunduğu çok daha inovatif yazılım evleri haline geldi ve gelişmeye de devam ediyor.

Son birkaç yıl, özellikle ödeme kaydedici cihazlar açısından hareketliydi. Değişen yasal düzenlemeler, sektörde dalgalanmalara yol açtı. Bu anlamda sektörün son 2 yılını ve bugününü değerlendirecek olsanız, neler söylersiniz?
Yeni nesil yazar kasa kanunun değişmesiyle, sistemlerimizi ve yazılımlarımız hızlı adapte ettiğimizi söyleyebiliriz. Son uzatmalar ve yeni nesil geçiş süreci etkisi ile tam olarak bir değişim sağlanmasa da eskimiş ve sürekli masraf çıkaran 10 yılı aşmış makine parkının değişimi ile bir hareket yarattı. Bir de bu son olaylar aslında sektörün küçüklüğünü ve sığlığını bize gösterdi. Çok büyük adet hedefleyerek sektöre bakanlar yine yanıldı. Bugüne geldiğimizde işletmeler yenilikçi ve müşteri odaklı olmaya daha önem vermelerinin elzemliğini anladı. Gelişen teknoloji ve dünyanın gittiği perakende trendlerinden kaçılamayacağı net olarak görüldü.

Teknoloji çağındayız ve bu çağa ayak uydurabilmek adına firmalar yatırım yapma gereksinimi duyuyor. Sizin yatırım planlarınız arasında neler var?
Dünyada gördüğümüz gelişmeleri ve kendi pazarımızın ihtiyaçlarını harmanlayıp inovasyona dönüştürme uğraşımız hiç bitmedi, bitmeyecek. Bu bağlamda üçüncü çeyrekte MyaCenter B2B ürünümüzü pazara sürüyoruz. Bu ürün işletmenin tedarikçi, bayi ve üçüncü parti iş yaptığı firmalarla olan ticari ilişkilerini daha verimli ve hızlı hale getirecek, geri dönüş yatırım garantili bir çözüm. Uzun süredir yazılım çalışmaları süren MobilMen 50T Android sürümünü pilot uygulama olarak kullanmaya sunduk. Android uygulama ile sektörün mobilite ihtiyaçlarını daha uygun maliyetlerle karşılayabilmesi için önemli bir adım olarak görüyoruz. MobilMen50T Androidle, Mal Kabül, Ürün Sevk, Depo ve Mağaza Sayım, Etiketleme gibi ihtiyacınız olan tüm işlemler Android ortamına taşındı. SelfPayment Sistemi’ni geliştirip mağaza içinde devrim niteliğinde bir yeniliği perakendecilerin kullanımına sunduk. Sistem, kasiyerin nakit para ile olan ilişkisini sıfırlayıp birçok güvenlik yatırımında tasarruf sağladığı gibi, nakit suistimallerinin de önüne geçiyor. MyaHawk Kasa Kasiyer Şahin Gözü sistemini düşük maliyetle rebuild ettik. Yazılım ve donanım ihtiyaçlarını düzenledik. Sistem tüm dünyada kabul edilmiş durumda. Aynı zamanda caydırıcılık etkisiyle biliniyor.

Özlem ELGÜN HARPUTLUOĞLU

19 Haziran 2018 Salı
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"ADAMPOS" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler