Email:
Şifre:
• Şifremi Unuttum
• Üyelik Başvurusu
Facebook ile Giriş Yap
Firma Bilgileri
TEKSÜT

HASANBEY MAH. KÖYÜ KÖYALTI SOK. NO: 14 / A
Balıkesir/Gönen

Telefon: (266) 762 12 32
Fax: (266) 762 11 97

www.teksut.com

bilgi@teksut.com

‘‘Okulda başarı için süt ve peynir şart’’

Haber Arşivime Ekle

Teksüt, sağlıklı ve başarılı bir okul dönemi için kahvaltıda ve çocukların beslenme çantalarında süt, süt ürünleri ve sütlü atıştırmalıklara mutlaka yer verilmesini öneriyor

Besleyici niteliği, bedenin yapısal ihtiyaçlarına yönelik katkısı ve özellikle kemik gelişimine yaptığı destekle süt, vazgeçilmez bir besin maddesi. Çeşitli araştırmalar, düzenli olarak kahvaltı yapan ve kahvaltıda süt ürünleri tüketen çocuklarda eğitim başarısının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Teksüt Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Keleş, “Okulda başarı için süt ve peynir şart” diye konuştu. Keleş, şunları söyledi: “Kahvaltıda ve beslenme çantasında süt ve süt ürünlerine mutlaka yer verin. Özellikle çocuklar kahvaltıda mutlaka 1 bardak süt içilmeli. Bununla birlikte hem sabah hem de gün boyu tüketime uygun peynir, tereyağı, ayran, yoğurt gibi pek çok sütlü seçenek mevcut. Ayrıca çocukların severek keyifle tüketeceği pek çok sütlü atıştırmalık da var.”

Süt ürünleri en ideal kalsiyum kaynağı
Büyüme ve gelişme çağında kalsiyum alımının kilit önemde olduğunun altını çizen Teksüt Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Keleş, “Vücudun kalsiyum ihtiyacına en ideal cevap verecek gıda maddesi süt ve süt ürünleridir. Peynir, yoğurt ve ayran tam anlamıyla birer kalsiyum deposudur” dedi.

Tok tutmaya yardımcı
Protein içeriyle de öne çıkan süt ve süt ürünleri, besleyici niteliğinin yanında tok tutma özelliyle de derslerde odaklanmaya yardımcı olur” diyen Murat Keleş, bir de uyarıda bulundu. Keleş, “süt ve süt ürünleri, doğası gereği hızlı bozulabilme özelliğine sahip... Buna dikkat edilmeli. Beslenme çantasına hızla bozulmayacak küçük UHT süt paketleri eklenebilir. Peynirli hazırlanan sandviçler veya sütlü atıştırmalıklar, hava almayacak şekilde paketlenmeli ve çok uzun süre bekletilmeden tüketilmeli” bilgisini paylaştı.

Eğlenceli lezzetler: Teksüt Çubuk Peynir – Teksüt Misket Peynir
Teksüt, peynire genellikle mesafeli duran küçük çocukların da keyifle tüketebileceği seçenekler sunuyor. Teksüt’ün eğlenceli lezzetleri arasında yer alan Çubuk Peynir ve Misket Peynir, şekil ve lezzet itibarıyla tüketirken eğlendiriyor ve çocukların peynir yemesini kolaylaştırıyor.

20 Eylül 2018 Perşembe
Haberle İlgili Fotoğraflar
Büyütmek için tıklayınız.
"TEKSÜT" İle İlgili Diğer Haberler
Diğer Haberler